Nowa twarz w kierownictwie katowickiego magistratu. Karateka, społecznik i politolog.

Nowa twarz w kierownictwie katowickiego magistratu. Karateka, społecznik i politolog.

6 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Urząd Miasta Katowice informuje o zmianach na ważnych stanowiskach.

Z nowym rokiem urzędowanie rozpoczął nowy sekretarz miasta. Zmiany zaszły na dwóch innych stanowiskach – naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej i rzecznika prasowego.

***

Nowym sekretarzem miasta został Maciej Stachura. Z wykształcenia politolog i rusycysta. Z katowickim magistratem związany od 2014 r.

Był asystentem prezydenta, następnie rzecznikiem prasowy i kierownikiem Biura Prasowego. Wreszcie naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej.

Maciej Stachura jest również społecznikiem. Jako prezes Instytutu Regionalnego w Katowicach realizował wartościowe projekty edukacyjne: Katowicką Kuźnię Liderów oraz Katowicki Turniej Debat Oksfordzkich.

Prywatnie jest tatą dwóch dziewczynek. Jego pasje to wędrówki górskie, karate, bieganie i szachy, a także nowoczesne metody edukacji.

Stanowisko naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej objęła Justyna Buchalik. Karierę w katowickim magistracie zaczęła w 2005 r. Była w gabinecie prezydenta, następnie Wydziale Kultury, wreszcie w Wydziale Komunikacji Społecznej.

Miłośniczka zwiedzania i podróży. Pasjami wędruje po górach.

Michał Łyczak przejął obowiązki rzecznika prasowego po Ewie Lipce, która z powodów rodzinnych przebywa na dłuższym urlopie.

To były dziennikarz radia Eska, w 2015 r. nagrodzony Złotym Laurem dla Dziennikarza Roku tej stacji.

Prywatnie wielki kinoman i kucharz. Jego ulubione potrawy to takie, które w swym składzie miewają papryczki.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***