Nasza czytelniczka pytała o to czy istnieje możliwość zwolnienia przedsiębiorców z opłaty koncesyjnej.  Możemy przekazać tę wiadomość – pozytywną dla wszystkich, którzy musieli płacić obowiązkowy parapodatek za wyszynk, jakiego jednocześnie im zakazywano.

Nasza czytelniczka pytała o to czy istnieje możliwość zwolnienia przedsiębiorców z opłaty koncesyjnej. Możemy przekazać tę wiadomość – pozytywną dla wszystkich, którzy musieli płacić obowiązkowy parapodatek za wyszynk, jakiego jednocześnie im zakazywano.

28 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Zostaną zwolnieni z opłat.

W Katowicach – inicjatywa prezydenta miasta. W Bytomiu – dwóch radnych…

***

Prezydent Katowic Marcin Krupa:

„Dobra wiadomość dla restauratorów. W Katowicach zwolnimy ich z opłaty koncesyjnej. Apelowałem o taką możliwość u Premiera RP Mateusz Morawiecki i jestem wdzięczny, że Pan Premier pozytywnie się do tej kwestii ustosunkował.

Dziękuje też Jarosław Makowski za inicjatywę w procesie wdrożenia rozwiązań w tym zakresie w naszym mieście oraz szefom wszystkich klubów Rady Miasta Katowice za działanie ponad politycznymi podziałami na rzecz naszych mieszkańców 💪 Jutro przedstawimy szczegółowe informacje”.

W Bytomiu Robert Rabus oraz Tomasz Kupijaj 11 stycznia zwrócili się z interpelacją do prezydenta Mariusza Wołosza:

„aby wzorem innych miast – wykorzystując swoje możliwości, zwolnił Pan przedsiębiorców z konieczności płacenia koncesji alkoholowych w roku 2021”.

Dziś w tej sprawie w Bytomiu została zwołana sesja nadzwyczajna.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. Pixabay.