Mamy pilną wiadomość dla urzędników z bytomskiego magistratu, a w szczególności dla prezydenta miasta. To są schody.

Mamy pilną wiadomość dla urzędników z bytomskiego magistratu, a w szczególności dla prezydenta miasta. To są schody.

24 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Mimo odwilży jeszcze dziś wyglądało tak wyglądało dojście do przejścia podziemnego przy ul. Miechowickiej.

Jak widać, tajemniczy obywatel z mozołem przedziera się w jego kierunku. To znaczy, że szlak ten jest ważny dla części mieszkańców, choć oczywiście nie dla wszystkich.

Zdjęcie nadesłano do redakcji w związku z podejmowanym przez nas ostatnio tematem zimowego utrzymania dróg i chodników.

Przyszła odwilż. Myśleliśmy więc, że temat przestanie być aktualny. Ale w związku z tym, co widać za oknem, publikujemy to zdjęcie z apelem do prezydenta Mariusza Wołosza.

Jest zima. Ta pora roku wiąże się z niskimi temperaturami, opadami śniegu i powstawaniem pokrywy lodowej na drogach i chodnikach.

W imieniu mieszkańców prosimy więc o to, by w Bytomiu było bezpiecznie. By ulice i chodniki były prawidłowo utrzymane.

Przy okazji informujemy o odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy od straży miejskiej w Bytomiu. Zawiadomiliśmy ją o trudnej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Poniżej odpowiedź straży miejskiej:

„W odpowiedzi na e-maila z dnia 13.01.2021 r. dotyczącego uchybień z zakresu zimowego utrzymania nawierzchni jezdni i chodników, zgłoszonych dyżurnemu Straży Miejskiej w Bytomiu (śnieg zalegający na chodnikach przylegających do Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2 w tym ul. Chrzanowskiego i Wrocławskiej), informuję, że strażnicy patrolu rejonowego skierowani tam w celu rozpoznania bieżącego stanu faktycznego zastali na miejscu 6 osób odśnieżających ciąg pieszy w obrębie skweru przed budynkiem Urzędu. W dalszej kolejności pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wykonywali prace związane z odśnieżaniem na pozostałych chodnikach wokół Urzędu Miejskiego. W trakcie kontroli przeprowadzonej o godzinie 1100 stwierdzono, że okoliczny teren został odśnieżony do powierzchni kostek brukowych, w sposób zapewniający bezpieczny ruch pieszych. Przeprowadzono rozmowę z osobą odpowiedzialną za utrzymanie powyższego terenu w należytym stanie w kontekście realizacji tego zadania z uwzględnieniem godzin pracy Urzędu. Ponadto uzyskano informację o usunięciu awarii windy dla niepełnosprawnych klientów”.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***