Gruntowny remont VIII Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach.  Ten piękny budynek odzyska dawny blask, a wewnątrz będzie cieplej.

Gruntowny remont VIII Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. Ten piękny budynek odzyska dawny blask, a wewnątrz będzie cieplej.

25 stycznia 2021 Wyłączono przez administrator

Pojawią się też udogodnienia dla niepełnosprawnych uczniów.

***

Prezydent Katowic Marcin Krupa podkreśla, że takie działania jak to wpływają na poprawę jakości powietrza, którym oddychają mieszkańcy. Termomodernizacja wpływa bowiem na mniejsze zużycie paliwa, koniecznego do ogrzania budynku.

remont obejmie renowację elewacji budynku. Odtworzone zostaną również detale architektoniczne, które ze względu na upływ czasu uległy uszkodzeniu.

W budynku zostaną wymienione okna i drzwi. Wyremontowany będzie dach szkoły.

Prace obejmą m.in. wymianę instalacji elektryczne. Na budynku zamontowane zostaną baterie słoneczne.

Zmodernizowana zostanie kotłownia, gdzie dziś są kotły na węgiel. Wymienione ma być także oświetlenie szkoły – tradycyjne lampy zastąpią lampy LED.

To tylko jeden z budynków, które w Katowicach w tym roku zostaną poddane termomodernizacji. Tu koszt prac wyniesie 8,3 mln zł. W sumie Katowice zamierzają na ten cel wydać w tym roku ponad 59 mln. W minionym roku na podobne przedsięwzięcia wydano 66 mln.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. Sławomir Rybok.