Dziś ruszył nabór na mieszkania na Nowym Nikiszowcu w Katowicach. Do wzięcia jest ponad 500 mieszkań o rozmaitej powierzchni.

Dziś ruszył nabór na mieszkania na Nowym Nikiszowcu w Katowicach. Do wzięcia jest ponad 500 mieszkań o rozmaitej powierzchni.

11 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi pierwsza część naboru odbywać się online. Dla osób, które nie posługują się internetem, uruchomiono system wsparcia telefonicznego.

***

Ubiegać się można w sumie o 513 mieszkania. Ten pierwszy etap to przyznawanie punktów w oparciu o tzw. kryteria społeczne.

Drugim etapem naboru ma być sprawdzenie zdolności czynszowej chętnych do najmu mieszkań. Pierwsze umowy mają byc podpisywane w maju.

Nowe osiedle nawiązuje do zabytkowego Nikiszowca. Położone jest około 1,5 km od niego.

Budynki z ceglaną elewacją są ułożone w kwartały. Każdy z trzech kwartałów ma swój dziedziniec.

Sercem osiedla ma być plac centralny.

Mieszkania mają od 36 do 95 mkw. Na parterach jest miejsce dla 14 lokali handlowych i usługowych.

Specjalny system do składania wniosków będzie dostępny na stronie internetowej www.katowice.mdr.pl, a także stronie Urzędu Miasta Katowice.

Wniosek trzeba złożyć do końca stycznia. Do końca lutego należy skompletować wszystkie konieczne dokumenty.

Później odbywać się będzie weryfikacja wniosków. Dodatkowe punkty przyznawane będą rodzinom z dziećmi, osobom poniżej 35 roku życia i powyżej 65 roku życia, niepełnosprawnym i tym, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Katowicach.

– Nowy Nikiszowiec to ciekawa propozycja dla osób, które szukają mieszkania w stolicy metropolii. Liczymy na to, że projekt zachęci osoby pracujące w Katowicach, aby zamieszkały w mieście na stałe. Bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta lokalizacja, w otoczeniu zieleni i blisko klimatycznego Nikiszowca z pewnością jest warta uwagi. – mówi Michał Łyczak, rzecznik prasowy miasta Katowice.

Wszystkie ważne informacje, w tym numery telefonów informacyjnych: www.katowice.mdr.pl.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. również.