Działali nadzwyczaj zuchwale.  Zrywali łańcuszki z szyj kobiet w Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu, Piekarach Śląskich i Siemianowicach Śląskich.

Działali nadzwyczaj zuchwale. Zrywali łańcuszki z szyj kobiet w Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu, Piekarach Śląskich i Siemianowicach Śląskich.

26 stycznia 2021 Wyłączono przez administrator

Do jednego policjant musiał strzelać.

***

Policjanci tropili bandytów od sierpnia ubiegłego roku. Wreszcie udało się ich namierzyć.

Pierwszy z nich był mieszkańcem Siemianowic Śląskich. Tam został zatrzymany.

Drugiego osaczono na jednym z katowickich osiedli. Kiedy wyszedł z bloku, w którym mieszkał i wsiadł do samochodu, ze wszystkich stron okrążyli go policjanci.

Mimo okrzyków: „policja!” i „nie ruszać się!” bandyta uruchomił silnik samochodu i gwałtownie ruszył usiłując rozjechać jednego z policjantów.

Funkcjonariusz w porę uskoczył i oddał strzał z pistoletu.

Trafił w oponę samochodu, co uniemożliwiło bandycie dalszą ucieczkę. Mężczyzna poddał się.

Wtedy okazało się, że był pod wpływem środków odurzających. W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki i jeden ze zrabowanych łańcuszków. Poniżej zdjęcia dotyczące tematu.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

[rl_gallery id=”25101″]

Fot. Policja Śląska.