Bytom to nie hasiok. Dlaczego to trzeba przypominać? Przy okazji… a jak tam było z przedwyborczymi obietnicami?

Bytom to nie hasiok. Dlaczego to trzeba przypominać? Przy okazji… a jak tam było z przedwyborczymi obietnicami?

22 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Od kiedy mieszkańcy pamiętają przy Strzelców Bytomskich działało spore targowisko. Znajdowało się na wysokości bloku o numerze 238.

Jeszcze niedawno działało tam kilkadziesiąt straganów stojących w trzech długich rządach. Od pewnego czasu jednak stragany zaczęły być likwidowane.

Klienci, robiący zakupy na targowisku, słyszeli, że kupcy nie doszli do porozumienia z miastem. Dziś targowisko jest wysprzątane. Działa jego część (kilka straganów na prywatnej działce).

Tutaj warto przypomnieć, że obecny wiceprezydent Michał Bieda, był miejscowym radnym. Kupcom, którzy mieli jakieś problemy z płynną spłatą zobowiązań wobec miasta, obiecywał pomoc.

Obiecywał ją nie raz. Było to przed wyborami.

I kupcy z targowiska wsparli go podczas wyborów. Potem złożono im nawet jakieś propozycje.

Jaki jest efekt finalny – widać. Być może kupcy otrzymali w zamian przysłowiowe „złote góry” – jakąś bardzo atrakcyjną ofertę i dlatego się stąd wynieśli.

Za uporządkowanie terenu po targowisku odpowiada Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Po „wysprzątaniu” terenu pozostały śmieci.

Czy mają je w czynie społecznym usunąć sami mieszkańcy?

Od jednego z czytelników otrzymaliśmy zdjęcie z następującym komentarzem: „Urząd Miejski w Bytomiu zlikwidował targowisko na wysokości bloku 238, ale śmieci już nie zabrał ze sobą. Ciekawe jak długo to będzie leżało”.

Komentarz może trochę krzywdzący dla urzędu. Nikt nie oczekuje, by urząd zabierał ze sobą śmieci.

Ale że powinien dbać o porządek w mieści, to inna sprawa. Chyba, że w trosce o dobrostan wolnożyjących zwierząt zadbano o „hotelik” dla szczurów.

Panie prezydencie. Pamięta pan?

Wszak „Bytom to nie hasiok”.

Do urzędu miejskiego kierujemy prośbę o odniesienie się do sprawy. Jeśli otrzymamy odpowiedź – oczywiście ją zamieścimy.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***