Blisko 15 mln unijnego i rządowego wsparcia otrzyma Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Blisko 15 mln unijnego i rządowego wsparcia otrzyma Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

19 stycznia 2021 Wyłącz przez administrator

Pieniądze pomogą w walce z koronawirusem, pozwolą też unowocześnić szpitalne laboratorium.

Pieniądze przyznano w ramach projektu „Zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach”.

To, co zaplanowano zakupić, naprawdę robi wrażenie.

***

Za te miliony zł szpital zakupi sprzęt i aparaturę medyczną. To m.in. 250 nowych łóżek szpitalnych, 25 kardiomonitorów, 2 aparaty USG, defibrylatory i pompy infuzyjne.

Szpital kupi też nowe wózki anestezjologiczne, dozowniki tlenu, urządzenia do aktywnej regulacji temperatury pacjenta, monitory OIT, monitory rzutu serca, tory wizyjne, wózki do transportu chorych, nebulizatory, pulsoksymetry i respiratory.

Pieniądze unijne pozwolą na unowocześnienie szpitalnego laboratorium, do którego zostaną kupione nowoczesne chłodnie laboratoryjne, komora laminarna, cieplarka, wirówka laboratoryjna i wytrząsarka.

Środki z projektu umożliwią również kupno samobieżnych maszyn czyszczących, lamp bakteriobójczych, myjni dezynfekcyjnych oraz urządzeń do dekontaminacji powietrza. Sfinansują też zakup nowych agregatów prądotwórczych oraz urządzeń sterujących pracą instalacji wentylacyjnych.

To bardzo istotne wsparcie dla naszej placówki. Dofinansowanie pomoże nam skuteczniej chronić się przed koronawirusem i go zwalczać. Zakupy i inwestycje sfinansowane z projektu unowocześnią nasz szpital i przyczynią się do poprawy jakości leczenia oraz komfortu pacjentów – podkreśla Marian Kreis, dyrektor GCZD.

85 proc. wspomnianej sumy daje Unia Europejska.

***

Ważne ogłoszenie
Nasza czytelniczka na wysokości NOSPR w Katowicach wsiadła do autobusu nr 30 jadącego w kierunku Giszowca. Znalazła w nim laptop, który ktoś przez roztargnienie pozostawił w autobusie. Laptop przekazała kierowcy autobusu. Z pewnością będzie do odbioru w PKM Katowice.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Za: GCZD, mat. pras. Fot. również.