Pani Monika poinformowała opinię publiczną o ostatnich chwilach życia swojego taty. Jego przyjęcia odmówiło kilkanaście szpitali, w tym szpital z Bytomia.

Pani Monika poinformowała opinię publiczną o ostatnich chwilach życia swojego taty. Jego przyjęcia odmówiło kilkanaście szpitali, w tym szpital z Bytomia.

3 grudnia 2020 Wyłączono przez administrator

Monika Oleś jest radną powiatu tarnogórskiego. Jej taty na Oddział Intensywnej opieki Medycznej nie chciały przyjąć szpitale z następujących miejscowości: Bytom, Katowice Ochojec, Katowice Ligota, Tychy, Gliwice, Dąbrowa Górnicza, Tarnowskie Góry, Zawiercie, Częstochowa, Racibórz, Piekary Śląskie.

Wszędzie tam miało nie być ani jednego wolnego miejsca dla osoby w stanie wymagającym podtrzymania funkcji życiowych.

Monika Oleś poinformowała o tym podczas sesji powiatu tarnogórskiego pod koniec listopada, gdy radni omawiali sprawę braku wystarczającej liczby łóżek dla pacjentów covidowych.

Tata radnej Oleś nie był chory na COVID-19. Wykazały to testy.

Miał jednak problem z oddychaniem. Najpierw pogotowie odmówiło przyjechania do niego. Następnie przyjechało.

Ostatecznie starszy pan trafił do szpitala w Tarnowskich Górach, jednak nie na intensywną terapię. Kilka testów potwierdziło, że nie był zakażony koronawirusem.

Kiedy jego stan się pogorszył, szpital zaczął dla niego szukać miejsca na intensywnej terapii. Nie znaleziono ani jednego wolnego miejsca.

W tarnogórskim szpitalu tata pani radnej zmarł pomimo reanimacji. Gdyby znalazło się dla niego miejsce na oddziale wyposażonym w aparaturę do intensywnej terapii – być może żyłby.

Ryszard Oleś zmarł 31 października w wieku 72 lat. 5 listopada odbyła się ceremonia pogrzebowa w kościele w Lasowicach.

Wydarzyła się tragedia, do której dojść nie powinno. Każe ona zadać pytania:

W jaki sposób władze zarządzają służbą zdrowia w czasie pandemii? Dlaczego nadal sprawnie i szybko nie przeprowadza się testów? Dlaczego brakuje sprzętu i miejsc w szpitalach?

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Zdjęcie: profil społecznościowy radnej Moniki Oleś.