Centrum przesiadkowe Sądowa w Katowicach staje się prawdziwym autobusowym dworcem międzynarodowym.

Centrum przesiadkowe Sądowa w Katowicach staje się prawdziwym autobusowym dworcem międzynarodowym.

29 grudnia 2020 Wyłącz przez administrator

Od stycznia pojedziemy z 26 przewoźnikami, m.in. do Austrii, Niemiec, Holandii, Czech i na Ukrainę. Ich liczba będzie rosła, bo podpisane uzgodnienia ma już ponad 20 kolejnych przewoźników.

Przewoźnicy przenoszą się na Sądową ze starego i niezbyt estetycznego dworca przy ul. P. Skargi. To potwierdził wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula.

***

– Niestety pandemia znacząco ograniczyła liczbę przejazdów osób pracujących, uczących się czy też turystów. Dlatego okres rozruchowy CP Sądowa trwa dłużej niż zakładaliśmy jeszcze rok temu – mówi wiceprezydent. – Jednak pomimo tych przeszkód kolejne firmy przenoszą się na nasz dworzec ze starego dworca przy ul. Skargi.

Ze względu na pandemię część kursów zagranicznych jest ograniczona, lecz umowy są podpisane. Od stycznia z ul. Sądowej pasażerowie będą odjeżdżać do miast takich jak: Kraków, Wrocław, Szczecin, Busko Zdrój, Kielce, Zamość, Olkusz, Opole, Sanok.

Przypomnijmy, że pomiędzy dworcem PKP a Sądową kursuje bezpłatne „wahadło” autobusowe.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Za BP UM Katowice. Fot. M. Malina.