Branża kinowa walczy o przetrwanie. Silesia Film podejmuje działania, mające utrzymać kontakt kinomanów z kinem. A więc, do kina. Na film i znacznie więcej.

Branża kinowa walczy o przetrwanie. Silesia Film podejmuje działania, mające utrzymać kontakt kinomanów z kinem. A więc, do kina. Na film i znacznie więcej.

18 listopada 2020 Wyłącz przez administrator

Wirtualna sala kina Światowid na MOJEeKINO.pl… Podcasty filmowe DZIECI CZUJĄ KINO i KINO MA GŁOS… Filmy edukacyjne dla najmłodszych widzów…

Wydawnictwa książkowe… Akcja ŁĄCZYMY Z DOBRYM KINEM…

Cykliczne spotkania z filmem w radio, a niebawem – nowe projekty: gadżety i publikacje, których zakupem będzie można wspierać kina…

Instytucja Filmowa Silesia Film i prowadzone przez nią kina – Światowid, Kosmos i Rialto w Katowicach, Janosik w Żywcu i Bałtyk w Raciborzu – zachęcają do stałego kontaktu z dobrym kinem.

Kiedy podczas pierwszego, wiosennego zamknięcia kin IF Silesia Film poprosiła swoich widzów o podzielenie się wspomnieniami związanymi z naszymi kinami, facebookowe konta jej kin zalała fala nostalgii, życzliwości i przeróżnych dowodów na to, że śląska publiczność jest naprawdę wyjątkowa. Zaś z kinami łączy ją szczególna więź.

Spłynęło mnóstwo wspaniałych opowieści – o legendarnych kolejkach do Kinoteatru Rialto, oglądanych zza kinowej kotary w Kinie Kosmos „Szczękach” czy… obejrzanej ponad 30 lat temu w Światowidzie „Ucieczce z kina Wolność”, której seans zmienił komuś życie…

Kina to nie tylko budynki z ekranem, które aktualnie znów – niestety – stoją puste i zamknięte dla widzów. To społeczność – filmowa rodzina miłośników kina po obu stronach kinowego ekranu.

Jak podkreślają: „Istniejemy – i nie chodzi tu nawet o byt materialny – tylko w symbiozie z widzem. Dlatego jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie, jakie widzowie nam okazują i robimy wszystko, by podczas tego trudnego dla branży kinowej czasu nie tracić kontaktu z widzem i by widz nie tracił kontaktu z dobrym kinem”.

Silesia Film zaprasza do odwiedzania wirtualnej sali Kina Światowid na MOJEeKINO.pl. To platforma, która powstała podczas pierwszego lockdownu wspólnym wysiłkiem Stowarzyszenia Kin Studyjnych przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Od blisko pół roku można za jej pośrednictwem oglądać najlepsze filmy artystyczne z całego świata. Wybierając przy zakupie biletu na platformie MOJEeKINO.pl kino Światowid w Katowicach – widzowie realnie i materialnie wspierają nie tylko Światowid, ale i pozostałe kina studyjne Silesia Film, czyli Kosmos, Rialto, Bałtyk i Janosik.

„Już teraz chcemy podziękować tym, którzy pamiętają o nas w swoich wirtualnych filmowych wyborach – to dla nas wielka radość, że w tak trudnym momencie nasi widzowie są z nami” – pracownicy śląskich kin przekazują słowa wdzięczności.

Okazanym im wsparciem i dobrocią chcą się dzielić – dlatego postanowili wspierać śląską gastronomię. Każdy, kto kupi bilet na dowolny seans na platformie MOJEeKINO.pl może liczyć na rabat przy zamówieniu w katowickiej restauracji Amfora. O szczegółach akcji można przeczytać na profilach facebookowych IF Silesia Film oraz restauracji Amfora.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Źródło: IFSF. Fot. Radosław Kaźmierczak.