Wyjątkowa atrakcja. Zabytkowy parowóz będzie kursował pomiędzy miastami Śląska. Zdjęcia.

Wyjątkowa atrakcja. Zabytkowy parowóz będzie kursował pomiędzy miastami Śląska. Zdjęcia.

9 października 2020 Wyłącz przez administrator

Parowóz z gumy nie jest. Wszyscy zainteresowani przejazdem będą musieli wcześniej się zapisać, bo wydarzenie jest objęte całkowitą rezerwacją miejsc.

Specjalne przejazdy odbędą się w sobotę i niedzielę. Tak Koleje Śląskie świętują 10 lat istnienia.

Na portalach społecznościowych Kolei Śląskich został opublikowany link do rejestracji on-line. Możliwa będzie rezerwacja jednego przejazdu w systemie 1+1 (Jedna osoba + 1 osoba towarzysząca).

Rezerwacje on-line będą wymieniane na okolicznościowy bilet, który do odbioru będzie w holu głównym Dworca Kolejowego w Katowicach od strony dawnego pl. Szewczyka, dziś Marii i Lecha Kaczyńskich.

Każdy podróżny będzie zobowiązany do przestrzegania przepisów sanitarnych oraz regulaminu podróży. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą musieli pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego.

Przed wejściem do pociągu wszystkim pasażerom zmierzymy temperaturę ciała, a już w pociągu każdy będzie miał obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Pociąg każdorazowo ruszać będzie ze stacji Katowice i odwiedzi między innymi: Tychy, Bielsko-Białą, Bytom, Gliwice, Mikołów, Rybnik i Mysłowice.

Wśród atrakcji, oprócz przejazdów zabytkowego składu, będzie można obserwować również wodowanie parowozu. To bardzo specyficzny i dawno nie widziany na śląskich torach proces napełniania tendra wodą.

Zapas wody wystarczy na przejechanie około 130 kilometrów. Aby zapobiec osadzaniu się kamienia kotłowego do wody dodaję się sodę kaustyczną.

To naprawdę niezwykłe wydarzenie! Ostatni raz na podobną skalę, parowóz jeździł po śląskich torach w 2010 roku. Bądźcie z nami, obserwujcie nasze media społecznościowe!

Formularz rezerwacji dostępny jest pod adresem: okazjonalne.kolejeslaskie.com/. Radzimy się spieszyć. Miejsca ciągle są (w chwili pisania tekstu), ale ich stale ubywa.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Wielka prośba naszej czytelniczki. I bardzo ważna sprawa, gdyż chodzi o dokumenty medyczne. Pani Małgorzata Bachir zgubiła je robiąc zakupy w Lidlu przy ul. Dudy-Gracza w Katowicach. Najprawdopodobniej w wózku na zakupy pozostawiła teczkę z dokumentami. Teczka jest koloru czarnego, wewnątrz dokumenty medyczne m.in. wyniki badań z tomografu z danymi Pani Małgorzaty. Tel. kontakt: 517941863.

Za: Koleje Śląskie. Fot. również.