Tak ma wyglądać nowa Fala. Wygląda na to, że kultowe kąpielisko w Parku Śląskim ponownie stanie się jednym z najbardziej ulubionych miejsc letniej rekreacji w naszym regionie. Więcej zdjęć w tekście.

Tak ma wyglądać nowa Fala. Wygląda na to, że kultowe kąpielisko w Parku Śląskim ponownie stanie się jednym z najbardziej ulubionych miejsc letniej rekreacji w naszym regionie. Więcej zdjęć w tekście.

9 października 2020 Wyłącz przez administrator

Fala zajmować będzie powierzchnię 4 ha. Wrócą baseny, a pojawią się również inne atrakcje wodne, takie jak zjeżdżalnie czy wodny plac zabaw.

Wizualizacje Fali zaprezentowali marszałek województwa śląskiego i prezes Parku Śląskiego podczas briefingu poświęconego również innym inwestycjom w Parku Śląskim.

Małe Kręgi Taneczne i Duży Krąg Taneczny przejdą gruntowny remont, zostaną zmodernizowane i przystosowane do nowych funkcji.

Remont Małych Kręgów Tanecznych i Dużego Kręgu Tanecznego wraz z instalacją oświetleniową i nagłośnieniową, ma na celu przywrócenie walorów użytkowych tych miejsc i dostosowanie ich do obecnych wymogów.

Projekt przewiduje kompleksową renowację elementów istniejących takich jak altany, postumenty, figury, schody, ławki, figury. Przewiduje rekonstrukcję z kamienia posadzek kręgów, likwidację nawierzchni asfaltowych i ułożenie nowych – kamiennych, a także zastąpienie płyt betonowych płytami z piaskowca.

Zakłada się też montaż latarń, ławek na murkach i w alei prowadzącej do kręgu tanecznego na podstawie archiwalnej dokumentacji. Projektant przewidział wykonanie nowych masztów oświetleniowych z naświetlaczami, iluminacji altany muzycznej i grup rzeźbiarskich, przedstawiających tańczące postaci.

W planach jest też kompleksowa pielęgnacja zieleni. Obiekty zostaną przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zmieni się otoczenie hali wystaw Kapelusz. W parku pojawią się też nowe ławki, stoły i infrastruktura parkowa.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Za: UMWŚ.