Wyjątkowo interesujące przepisy obowiązujące taksówkarzy w Katowicach. Na przykład: kichasz – możesz nie pojechać.

Wyjątkowo interesujące przepisy obowiązujące taksówkarzy w Katowicach. Na przykład: kichasz – możesz nie pojechać.

13 września 2020 Wyłącz przez administrator

Wydaje się, że najważniejszym przepisem, który od obowiązuje katowickich taksówkarzy jest ten, nakazujący im jazdę najkrótszą drogą do wyznaczonego celu. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy pasażer zażąda przejazdu inną trasą lub na to się zgodzi.

Uwaga. Taksówkarze nie mają prawa żądać od nas, byśmy na postoju wsiedli do pierwszej taksówki. Mamy prawo swobodnego wyboru.

Następna rzecz istotna. W granicach administracyjnych miasta taksówkarz ma obowiązek wykonać usługę bez względu na długość zamówionego kursu.

Kierowca także powinien udzielić pomocy przy załadunku i wyładunku bagażu.

Taksówkarze również mają swoje prawa. Mogą odmówić przewozu, jeśli klient znajduje się w stanie nietrzeźwym lub mógłby uszkodzić czy zanieczyścić pojazd. Czy np. jst chory na chorobę zakaźną.

Od niedawna taksówkarze jeżdżący po Katowicach, na swoich samochodach muszą umieszczać dodatkowe oznaczenia. Tę kwestię reguluje uchwała Rady Miasta Katowice.

Dodatkowe oznaczenia taksówek obejmują: emblematy boczne zawierające logo miasta Katowice, informację o opłatach za usługi przewozowe oraz informację o zasadach przewozu osób taksówkami na terenie Katowic.

Każda taksówka musi mieć w widocznym miejscu również informację o możliwości składania skarg i wniosków, obowiązku wydawania paragonu fiskalnego lub rachunku za przejazd.

Każdy taksówkarz na życzenie pasażera ma obowiązek udostępnić mu przepisy związane z przewozem osób i bagażu taksówkami na terenie Katowic.

Wzór tabliczki prezentujemy na portalu Katowice Dziś. Zapraszamy.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***