Prezydent Mariusz Wołosz a śledztwo prokuratury w Bytomiu. Jakie jest jego stanowisko?

Prezydent Mariusz Wołosz a śledztwo prokuratury w Bytomiu. Jakie jest jego stanowisko?

18 września 2020 Wyłącz przez administrator

W związku z naszym artykułem dotyczącym wszczęcia śledztwa „w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w osobie prezydenta miasta Bytomia Mariusza Wołosza” (…), przez narażenie tych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” napisaliśmy do prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza pismo z prośbą o jego stanowisko. Ponieważ sprawa jest bardzo poważna i pilna, więc prosiliśmy o nadesłanie tego stanowiska do godz. 14 w czwartek 17 września.

Nasz artykuł został opublikowany dzień wcześniej, 16 września. Prezydent Wołosz miał więc bardzo dużo czasu, by się do niego ustosunkować. A nawet przygotować swoje oświadczenie.

Do chwili obecnej prezydent Wołosz się nie odezwał w tej sprawie. Nie zajął stanowiska ani na stronach bytomskiego magistratu, ani na swoim profilu społecznościowym, gdzie często publikuje filmy ze swoim udziałem.

Czy tak samo będzie się zachowywał w stosunku do innych mediów, które z pewnością zapytają go o tę kwestię? Dlaczego nie zwołał konferencji prasowej, co przecież czyni nader często?

Nie wiadomo też, z jakich względów prezydent Mariusz Wołosz unika wypowiedzi w tej – tak bardzo poważnej – sprawie. Być może najpoważniejszej w całej jego prezydenturze. Chodzi bowiem o sytuację osób, które (jak to określiła prokuratura) „mogły być narażone na utratę zdrowia a nawet życia”.

Przypominamy, że 8 września 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo:

w sprawie mającego miejsce w dniu 17 kwietnia 2020 roku w Bytomiu przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w osobie prezydenta miasta Bytomia Mariusza Wołosza

poprzez wydanie polecenia przetransportowania 40 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Bytomiu do Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji Repty w Tarnowskich Górach,

w związku z koniecznością ich odizolowania od pozostałych pensjonariuszy zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2,

czym działano na szkodę ich interesu prywatnego przez narażenie tych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,

to jest o czyn z art. 160 par. 1 KK, art. 231 par. 1 KK, w związku z art. 11 par. 2 KK„.

O sprawie pisaliśmy: Prokuratura: śledztwo „w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w osobie prezydenta miasta Bytomia Mariusza Wołosza”. Tamten artykuł i obecny prosimy traktować jako jeden.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Fot. Pixabay.