Nowe bulwersujące fakty w sprawie brutalnego pobicia w autobusie jadącym z Katowic do Sosnowca.

Nowe bulwersujące fakty w sprawie brutalnego pobicia w autobusie jadącym z Katowic do Sosnowca.

7 września 2020 Wyłącz przez administrator

Do tego zdarzenia doszło z 28 na 29 sierpnia w autobusie nocnym 908N. Jak już pisaliśmy (link do tekstu pod artykułem) jeden z pasażerów stanął w obronie innego. I został za to tak ciężko pobity, że stracił przytomność.

Sprawca, po nagłośnieniu sprawy sam zgłosił się na policję. Tymczasem potwierdzają się nie tylko bulwersujące fakty dotyczące braku reakcji ze strony kierowcy i pasażerów. Wychodzą na jaw kolejne.

Kierowca autobusu nie tylko nie zareagował na incydent. Najprawdopodobniej w ogóle nie powiadomił policji.

Niemniej bulwersujące jest to, że pobitemu mężczyźnie nie udzielił żadnej pomocy. Gdy ten odzyskał przytomność, pozostawił go na przystanku autobusowym.

I kolejna niepokojąca sprawa. Jak poinformował prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, kierowców autobusów wożących pasażerów na zlecenie ZTM, nie obowiązują standardy zachowania w takich, jak ten przypadkach.

To poważne zaniedbanie, co więcej kompletnie niezrozumiałe. Wygląda to tak, jakby w miastach metropolii dopiero niedawno zaczęła funkcjonować komunikacja miejska. I nikt dotąd nie wymagał pomocy, nie było chuligańskich wybryków ani zasłabnięć.

To się musi zmienić. Prezydent Sosnowca poinformował:

„Sprawca się znalazł, ale na tym nie koniec. Problemów z podobnymi zdarzeniami w nocnych autobusach było kilka, dlatego konieczne są zmiany.
Będę rozmawiał z przewodniczącym zarządu Metropolii w tej sprawie.

Przede wszystkim w nocnych autobusach MUSI być sprawny monitoring. To będzie zapobiegało podobnym wydarzeniom, a jeśli już się pojawią, pomoże to odnaleźć sprawców.

Kierowcy autobusów muszą być też wyedukowani, co robić w takich przypadkach. Pracownik prywatnego przewoźnika najwyraźniej o tym nie wiedział. Jeszcze raz dziękuje Wam za pomoc w udostępnieniu informacji”.

Prezydent Sosnowca chce również wiedziec czy i jaki konsekwencje zostały wyciągnięte wobec kierocy autobusu
Pismo
proszę o informację na temat konsekwencji, jakie zostały wyciągnięte wobec operatora oraz kierowcy autobusu 908N:

„Wedle relacji pasażerów kierowca w żaden sposób nie zareagował na agresywne zachowanie jednego z podróżnych. Nie znajduję wytłumaczenia na zachowanie prowadzącego autobus, który nie zareagował nawet w momencie, gdy wspomniany agresywny człowiek zaatakował i pobił jednego z pasażerów, który stanął w obronie innych.

Mało tego, zgodnie z relacjami świadków kierowca o zdarzeniu nie powiadomił policji a poszkodowanego zostawił bez pomocy na przystanku autobusowym.

Proszę rónież o wprowadzenie rozwiązań, które nakażą operatorom, by nocne kursy były wykonywane wyłącznie pojazdami wyposażonymi w monitoring zarówno we wnętrzu pojazdu, jak i na zewnątrz. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pasażerów, ograniczy pojawianie się takich zdarzeń, a jednocześnie operatorowi da możliwość zapisu z kamer, co znacznie ułatwi identyfikację sprawców”.

Pisaliśmy:
Brutalne pobicie w autobusie jadącym z Katowic do Sosnowca. Pasażer stanął w obronie innego pasażera i został pobity aż do utraty przytomności. Oburzające zachowanie kierowcy oraz pasażerów. [Zdjęcie.]

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***