Na katowickim Rynku ustawione zostało serce. Albowiem akcja: Rower pomaga – naprawdę pomaga. Tym, którzy pomocy tej bardzo potrzebują. Dzieciom z biednych rodzin i z sierocińców.

Na katowickim Rynku ustawione zostało serce. Albowiem akcja: Rower pomaga – naprawdę pomaga. Tym, którzy pomocy tej bardzo potrzebują. Dzieciom z biednych rodzin i z sierocińców.

18 września 2020 Wyłącz przez administrator

A w tym roku akcja służyć ma również wsparciu dzieci osieroconych w wyniku działań wojennych na Ukrainie.

Rok temu katowiczanie w ramach tej akcji przejechali aż 1 mln. 372 tys. 106 km. W ten sposób zdobyli dla Katowic tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Dzięki temu osiągnięciu do katowickich domów dziecka i świetlic środowiskowych trafiły rowery dla dzieci i młodzieży, które ich dotąd nie miały.

– Naszym obowiązkiem jest wspieranie świetnych pomysłów. Akcja Rower pomaga pozwala nam promować zdrowy, sportowy tryb życia – podkreśla prezydent Marcin Krupa. – Warto podkreślić, że dla wielu uczestników dodatkową motywacją, by przejechać jak najwięcej kilometrów, była chęć pomagania innym.

I dodaje: – Na pewno włączymy się w kolejną edycję akcji, bo wpisuje się ona także doskonale w nasze inne działania, które mają na celu stwarzanie udogodnień dla osób poruszających się rowerami. To przykładowo budowa nowych dróg rowerowych, czy rozwój największej w woj. śląskim sieci wypożyczalni jednośladów.

W tym roku znów zmieniać będziemy przejechane na „dwóch kółkach” kilometry w rowery dla dzieci. Rejestrować można się na stronie rowerpomaga.pl (także aplikacja Endomondo).

Akcję Rower pomaga wspierają m.in. Grupa Kęty, Bielsko-Biała, Katowice, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Za BP UM Katowice. Fot. również/M. Malina. Więcej zdjęć w tekście na naszej stronie WWW katowicedzis.pl.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***