Dziś nastąpi uroczyste otwarcie Międzynarodowego Dworca Autobusowego w Katowicach. Odniesiono się do sensacyjnych doniesień na jego temat.

Dziś nastąpi uroczyste otwarcie Międzynarodowego Dworca Autobusowego w Katowicach. Odniesiono się do sensacyjnych doniesień na jego temat.

30 września 2020 Wyłącz przez administrator

Informacje, podane ostatnio na jego temat, mają być nieprawdziwe. Informacje, że będzie stał pusty, gdyż mało kto zechciał z niego korzystać.

„Dziennik Zachodni” podał, że z MDA, który od dziś zaczyna działać przy ul. Sądowej w Katowicach, nie będą korzystać autobusy dalekobieżne.

Katowicki magistrat wydał w tej sprawie oświadczenie:

„Nieprawdziwa jest informacja, że autobusy dalekobieżne nie będą korzystać z Międzynarodowego Dworca Autobusowego przy ul. Sądowej w Katowicach. PKM Katowice – operator dworca ma podpisane już dzisiaj 4 umowy, a pierwsi przewoźnicy dalekobieżni rozpoczynają swoje kursy z nowego Międzynarodowego Dworca w Katowicach od 1 października”.

Bliższe informacje na ten temat zostaną podane dzisiaj, podczas uroczystości otwarcia MDA.

Nie da się ukryć, że to ważna inwestycja. Stanowiska dla autobusów dalekobieżnych, przy ul. Skargi, nie przystają do XXI-wiecznych standardów. W tym zakresie od kilku już lat Katowice pozostawały w tyle za Krakowem i wieloma innymi polskimi miastami.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***

Fot. Wikimedia.