Bytomski magistrat się chwali kolejnymi milionami złotych na remonty dróg. A my pytamy o jedną z najbardziej dziurawych – jak dotąd zapomnianą.

Bytomski magistrat się chwali kolejnymi milionami złotych na remonty dróg. A my pytamy o jedną z najbardziej dziurawych – jak dotąd zapomnianą.

16 września 2020 Wyłącz przez administrator

Skoro bytomski magistrat chwali się pozyskaniem kolejnych milionów na remonty bytomskich dróg – pytamy: Czy jedna z najbardziej zniszczonych ulic w mieście, o której mimo apeli mieszkańców i naszych artykułów urzędnicy zapominają, zostanie wreszcie wyremontowana?

Chodzi oczywiście o ul. Batalionów Chłopskich (Stolarzowice). Jak niedawno odpisało nam biuro prasowe bytomskiego magistratu, ta ulica nie jest przewidziana w najbliższym czasie do remontu.

No więc pytamy – co teraz? Właśnie prezydent Bytomia Mariusz Wołosz pochwalił się pozyskaniem milionów złotych. Jest to ponad 20 mln zł bezzwrotnej pożyczki, która ma zostać wydana na bytomskie drogi, przedszkola i inne ważne przedsięwzięcia w mieście.

O ul. Batalionów Chłopskich pisaliśmy na prośbę mieszkańców. Gdy pada deszcz, ulica ta jest zalewana.

To jeden problem. Drugim są dziury.

Ulica jest dziurawa niczym ser szwajcarski. Można na niej uszkodzić samochód.

Po opadach o uszkodzenie auta jest znacznie łatwiej. Zakrywająca nawierzchnię woda ukrywa dziury. A niektóre są naprawdę ogromne i głębokie.

Cierpliwość mieszkańców powoli się kończy – co wynika z nadesłanej do nas korespondencji. Czy oni są gorszymi obywatelami miasta niż pozostali?

Dlaczego nie słychać o tym, by radni – szczególnie z tamtego rejonu – podejmowali interwencje w tej bulwersującej sprawie? Widocznie łatwiej jest klaskać prezydentowi (co czyni większość, choć nie wszyscy) niż zająć się ważnymi sprawami. Jednym z nielicznych wyjątków jest radny Marek Wilk, który powiedział nam, że interesuje się sprawą i podejmował już interwencje.

Do bytomskiego magistratu kierujemy po raz kolejny pytanie. Tym razem jedno. Czy ul. Batalionów Chłopskich w końcu zostanie ujęta w planach remontowych?

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***