Tragiczny bilans ostatnich godzin

Tragiczny bilans ostatnich godzin

13 sierpnia 2020 Wyłącz przez administrator

Epidemia w stolicy woj. śląskiego przyspieszyła. Kolejna tragiczna wiadomość z Katowic.

Przez dłuższy czas bilans ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 w Katowicach wynosił 17 zgonów. Wczoraj podano, że zmarła kolejna chora. A dziś następna.

Jak informują powiatowa i wojewódzka stacje sanepidu w ciągu ostatniej doby zmarła 76-letnia katowiczanka. Jej życie ratowano w szpitalu w Tychach.

Wczoraj, również w szpitalu w Tychach, zmarła 75-letnia mieszkanka Katowic. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa SARS-CoV-2 w stolicy woj. śląskiego wzrósł do 19 osób.

Dziś również odnotowano inne zgony w woj. śląskim i w kraju. W szpitalu w Raciborzu zmarły kobiety: 96-letnia i 72-letnia z powiatu bielskiego, 75-letnia i 90-letnia z powiatu cieszyńskiego oraz mężczyźni: 55–letni z powiatu cieszyńskiego, 85–letni z powiatu rybnickiego, 77-letni i 89–letni z Rybnika.

W ciągu ostatniej doby w całym kraju zmarło aż 14 osób. Odnotowano też 811 nowych zakażeń i zachorowań. Najwięcej, bo aż 181, znowu w woj. śląskim.

W Katowicach w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem wykryto u 14 osób. Tym samym liczba zakażonych bądź chorych w Katowicach wzrosła do 775. W stolicy woj. śląskiego jest już 602 ozdrowieńców.

Fot. ŚUW.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.