Są tylko dwa wyjątki

Są tylko dwa wyjątki

14 sierpnia 2020 Wyłącz przez administrator

W Katowicach zaczęły się kontrole w sklepach, w tym w galeriach handlowych. Dotyczą zarówno pracujących tam osób, jak i klientów.

Są tylko dwa wyjątki, gdy nie musimy obawiać się kary – mandatu bądź upomnienia. Ale o tym za chwilę.

Masz maseczkę prawidłowo zakrywającą nos i usta? Nie masz się czego obawiać.

To samo dotyczy tych osób, które zamiast maseczki mają przyłbicę czy chustę. I tych, którzy zasiedli w kawiarni, lodziarni czy innym lokalu gastronomicznym do spożycia zamówionego posiłku.

Strażnicy miejscy rozpoczęli w Katowicach kontrole przestrzegania obowiązku zakrywania ust oraz nosa. Jak informuje straż:

„Pomimo wciąż obowiązujących przepisów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, część mieszkańców zapomina o zasłanianiu nosa i ust przed wejściem do sklepu. Oczekujemy, że klienci placówek handlowych będą przestrzegać reżimu sanitarnego w wyznaczonych miejscach.

Zamierzamy pojawiać się tam systematycznie i dbać o to, żeby osoby przebywające na terenach placówek handlowych przestrzegały obowiązujących zaleceń dla naszego wspólnego dobra.

Bezpieczeństwo mieszkańców w tym zakresie w sytuacji odnotowywanego wzrostu zakażeń jest dla nas priorytetowe”.

Straż przypomina:

„Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia usta i nos powinniśmy mieć zakryte w pomieszczeniach zamkniętych – między innymi w budynkach użyteczności publicznej, w środkach publicznego transportu zbiorowego, obiektach handlowych i usługowych. Cały czas obowiązuje też nakaz zachowania dystansu społecznego 1,5 metra.

Należy pamiętać, że lekceważenie obowiązujących przepisów związanych ze zwalczaniem pandemii może skutkować nałożeniem mandatu karnego w kwocie do 500 zł”.

Fot. SM Katowice.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.