Infekcja w magistracie

Infekcja w magistracie

2 sierpnia 2020 Wyłącz przez administrator

Koronawirus w jednym z budynków Urzędu Miasta Katowice.

Od czasu wybuchu globalnej pandemii SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 w Urzędzie Miasta Katowice wprowadzono szereg obostrzeń, których celem jest minimalizacja ryzyka zakażenia wirusem. W jednostkach prowadzących bezpośrednią obsługę mieszkańców ograniczono liczbę osób mogących jednocześnie przebywać w budynkach.

Klienci, jak i pracownicy Urzędu zobligowani są do stosowania maseczek ochronnych. W wielu miejscach w urzędzie wystawione są płyny do dezynfekcji rąk. Urząd dostosował się do wszelkich innych zaleceń wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pomimo wdrożenia i przestrzegania wszelkich obostrzeń w tym tygodniu stwierdzono infekcję koronawirusem w budynku Urzędu Miasta Katowice przy ul. Francuskiej 70.

W porozumieniu z sanepidem w magistracie Katowic zostały podjęte działania profilaktyczne mające na celu objęcie kwarantanną lub nadzorem sanitarnym odpowiedniej grupy osób. Decyzje w tej sprawie podejmują służby sanitarne.

Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników wstrzymana została do odwołania bezpośrednia obsługa na stanowiskach Wydziału Geodezji w Biurze Obsługi Mieszkańców przy Rynku 1.

Sprawy geodezyjno-kartograficzne będą załatwiane telefonicznie: (32) 2593390, (32) 2593893,(32) 2593495, (32) 2593476, drogą elektroniczną: adres e-mail: g@katowice.eu oraz przez Internet; posiadając konto na www.sekap.pl lub www.epuap.gov.pl można korzystać z elektronicznych usług, wysyłając wnioski do urzędu, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym.

Wszelkie wnioski pisemne należy składać w Punkcie Podawczym Biura Obsługi Mieszkańców (Rynek 1).

Na zdjęciu: pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. To ułatwi nam wszystkim życie, a być może niektórym osobom je uratuje. Fot. Pixabay. Źródło: BP UM Katowice.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.