Wiadomość z ostatniej chwili: Dementujemy mrożące krew w żyłach pogłoski o przyczynie wielkiego korka, w którym obecnie tkwią kierowcy na ważnej drodze Katowic.

Wiadomość z ostatniej chwili: Dementujemy mrożące krew w żyłach pogłoski o przyczynie wielkiego korka, w którym obecnie tkwią kierowcy na ważnej drodze Katowic.

23 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

Wbrew tym strasznym pogłoskom żaden samochód nie uderzył w wózek z niemowlętami na przejściu dla pieszych obok Famuru. Przyczyną zatoru drogowego jest kolizja.

W zderzeniu samochodów nikt też poważnie nie ucierpiał. Jedynie drobne obrażenia ma sprawca kolizji.

Niemniej kierowcy i pasażerowie samochodów stojących w korku za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazują sobie straszne informacje. Ktoś twierdził, że na przejściu dla pieszych samochód uderzył w wózek dziecięcy, w którym było dwoje bliźniąt. Dzieci miały zginąć.

Policja nie potwierdza tej pogłoski. To plotka. Trzeba mieć naprawdę chore poczucie „humoru”, by przekazać taką „informację”.

Zastanawia nas również, dlaczego ktoś tak postąpił. Nie potrafimy tego sobie wytłumaczyć.

Korzystając z okazji przypomnijmy wszystkim o tym, by uważać na drodze. Niezależnie od tego, że w tym przypadku pogłoska o tragicznym wypadku okazała się nieprawdziwa, aż nadto mamy zdarzeń, gdy rzeczywiście są ranni albo zabici. Dlatego – nigdy za wiele ostrożności.

Aktualizacja. Tekst uzupełniamy o zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę. Dziękujemy.

Zdjęcie u góry: Niech to będzie kolejna okazja, by przypomnieć, że jeśli słyszymy za sobą sygnał oznaczający, że nadjeżdża karetka, straż pożarna czy policja, zjeżdżamy na bok, tworzymy korytarz życia i umożliwiamy jak najsprawniejszy przejazd. Ostatnio się przekonaliśmy na ul. Mikołowskiej, że niestety bardzo wielu kierowców uznaje to za nieistotne. A przecież sekundy mogą zdecydować o czyimś życiu lub śmierci.

***

Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***