Poszukiwania obejmowały m.in. kilka dzielnic Katowic. Nie była to jedyna osoba zaginiona w ostatnich dniach. Tragiczne ustalenia innych poszukiwań.

Poszukiwania obejmowały m.in. kilka dzielnic Katowic. Nie była to jedyna osoba zaginiona w ostatnich dniach. Tragiczne ustalenia innych poszukiwań.

9 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

Poszukiwano 20-letniego mieszkańca Mikołowa. Akcja obejmowała rozległe obszary Katowic (kilka dzielnic miasta). W poszukiwaniach brali udział zarówno katowiccy policjanci, jak i strażacy. W Mikołowie ogłoszono alarm na terenie całej jednostki.

Podczas działań wykorzystano m.in. 4 psy tropiące – policyjne oraz strażackie. Po kilku godzinach poszukiwań udało się odnaleźć młodego mężczyznę.

20-latek został znaleziony na terenie Katowic. Trafił pod opiekę policji.

Inna akcja poszukiwawcza dotyczyła 68-letniego mężczyzny, który zaginął w lesie.

Dobrze znał las. Mimo to w pewnym momencie stracił orientację i zgubił drogę do zaparkowanego samochodu. Po kilku godzinach błąkania się zadzwonił na 112.

Z całej tej historii wynika pewna nauka. Nie wystarczy wziąć ze sobą telefon komórkowy. Należy również zadbać o to, aby bateria w nim była naładowana.

Poszukiwania były prowadzone w okolicach Orzesza. Mężczyzna bowiem pozostawił zaparkowany samochód w pobliżu wsi Woszczyce.

Policjanci poszukujący zaginionego, nawoływali go i uruchomili syreny radiowozów. Zaginiony usłyszał je.

Zaczął przedzierać się przez gęsty zagajnik w kierunku poszukujących go ludzi. Z nieznacznymi obrażeniami rąk dotarł do nich. Ze względu na jego stan policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej.

Wczoraj informowaliśmy o poszukiwaniach dwóch innych osób. Są to Maciej Zawadzki z Katowic oraz Leokadia Kupiec z Sosnowca. Informacje na ich temat publikujemy osobno.

Niestety, poszukiwania kolejnej kobiety zakończyły się tragicznymi ustaleniami. Kilka dni temu zaginęła 38-letnia Dorota J.

6 lipca w Ornontowicach natrafiono na zwłoki kobiety. Wiele wskazuje, że chodzi właśnie o tę 38-latkę. Przyczyny zgonu nie podano.

Fot. Policja Śląska.

***

Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.