Poszukiwania ciągle nie dały żadnego rezultatu. Opublikowano komunikaty o zaginionym mieszkańcu Katowic i osobny o zaginionej sosnowiczance.

Poszukiwania ciągle nie dały żadnego rezultatu. Opublikowano komunikaty o zaginionym mieszkańcu Katowic i osobny o zaginionej sosnowiczance.

8 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

To już po raz kolejny. Wcześniej publikowano już informacje o tym, że trwają poszukiwania Macieja Zawadzkiego oraz (to odrębna sprawa) Leokadii Kupiec.

Poniżej ich treść. Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu losu zaginionych, proszony jest o kontakt z jakąkolwiek jednostką policji, bądź z centrum alarmowym – nr. tel. 112.

Zdjęcia zaginionych publikujemy pod drugim komunikatem.

NADAL POSZUKUJEMY ZAGINIONEGO MACIEJA ZAWADZKIEGO

Policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach nadal poszukują zaginionego Macieja Zawadzkiego. Mężczyzna ostatni raz widziany był 9 kwietnia 2020 r. Od tego czasu nie powrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z najbliższymi. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna może przebywać na terenie powiatu cieszyńskiego.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 37- letni mężczyzna ostatni raz widziany był 9 kwietnia 2020 r. Od tego czasu Maciej Zawadzki nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

Rysopis zaginionego: wzrost ok 180 cm, szczupłej budowy ciała, włosy długie ciemne częściowo splecione w dredy

Ubiór zaginionego: spodnie typu bojówki koloru ciemnego, bluza czarna z kapturem, czarna czapka z daszkiem, buty skórzane sznurowane z wysoka cholewką.

Znaki szczególne: posiada tatuaże na palcach rąk w postaci pojedynczych bladych liter, tatuaż na przedramieniu ręki i na nodze.

Mężczyzna może mieć ze sobą rower typu miejskiego w kolorze czarnym.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach – tel. 47 851 20 00, 47 851 25 55, 47 851 28 52, 47 851 23 32 lub z najbliższą jednostką policji pod nr tel. alarmowego 112.

***

TRWAJĄ INTENSYWNE POSZUKIWANIA ZAGINIONEJ LEOKADII KUPIEC

Sosnowieccy policjanci prowadzą nadal intensywne poszukiwania zaginionej w dniu 21.06.2020 Leokadii Kupiec lat 80. Kobieta cierpi na zaniki pamięci. Wykorzystując nieuwagę swojego syna wyszła z domu i do tej pory nie udało się jej odnaleźć. W toku sprawy zorganizowano już kilka akcji poszukiwawczych m. in. z udziałem specjalistycznego sprzętu oraz psów tropiących. Do działań włączono również policyjny śmigłowiec.
Trwają intensywne poszukiwania seniorki z Sosnowca. Zaginięcie kobiety rodzina zgłosiła w dniu 21.06.2020 r. Tego dnia, około godziny 16.00 Leokadia Kupiec wykorzystując fakt nieuwagi syna, z którym mieszka oddaliła się z mieszkania i do chwili obecnej nie powróciła. Zaginiona od około 2 lat ma zaniki pamięci, w ostatnim roku niekontrolowanie, samowolnie oddalała się z mieszkania około 4 razy. Za każdym razem odnajdywał ją wówczas syn, gdy przebywała w różnych częściach miasta np. w okolicy przystanków, dworców (chociaż zaginiona raczej nie porusza się komunikacją miejską).

Rysopis:

Wiek z wyglądu 75 lat, wzrost 165 cm, sylwetka krępa, włosy siwe, krótkie, oczy niebieskie, nos długi, prosty, uszy odstające, brak uzębienia na górze, uzębienie na dole pełne.

Stwierdzony ubiór w momencie zaginięcia: granatowe spodnie w groszki, buty sportowe trampki, bluza żółta z kapturem cienka, koszula niebieska. Na zabezpieczonym zapisie monitoringu kobieta ubrana jest w szare spodnie.

Cechy charakterystyczne i znaki szczególne: może posiadać przy sobie reklamówkę z sieci delikatesów Stokrotka lub OdiDo z zawartością bielizny, drutów oraz wełny.

Policjanci prowadzący poszukiwania zabezpieczyli m. in. zapis monitoringu ze stacji paliw przy ul. Mikołajczyka, na którym (jak podejrzewamy z dużym prawdopodobieństwem) widoczna jest zaginiona idąca w kierunku Mysłowic (Dzielnica Dębowa Góra). Zwracamy się z ponownym apelem do wszystkich osób, które w dniu 21.06.2020 przebywały w tej okolicy około godz 17.50 i godzin późniejszych i widziały kobietę, której wizerunek publikowaliśmy tutaj:

http://sosnowiec.slaska.policja.gov.pl/k24/informacje/wiadomosci/289590,Kolejna-doba-poszukiwan-zaginionej-Leokadii-Kupiec.html

Na kolejnym zapisie, który również opublikowaliśmy pojawił się nowy, istotny szczegół: kamera kolejnego z zabezpieczonych do sprawy monitoringów uchwyciła fakt, że zaginiona miała na głowie jasną materiałową czapkę. Może być to istotne w celu ustalenia świadków, którzy być może od tamtego czasu napotkali kobietę ubraną w taki sposób. Zapis pochodzi z dnia 21.06.2020 godz. 18.30 z jednej z kamer umieszczonych na ul. Wygody. Widać na nim prawdopodobnie zaginioną zmierzającą w kierunku ul. Wojska Polskiego. Jak ustalili policjanci, kobieta nie dotarła do ul. Wojska Polskiego, bowiem chwilę później wróciła się i weszła na ścieżkę prowadzącą w kierunku garaży zlokalizowanych na nieużytkach przy ul. Wygody/ Watta/ Wojska Polskiego ( na tyłach Szkoły Podstawowej nr 15).

To właśnie na tym terenie policjanci prowadzili już kilkukrotnie akcje poszukiwawcze, korzystając ze wsparcia zarówno funkcjonariuszy Państowej Straży Pożarnej, jak i specjalistycznego sprzętu. Prowadzono działania z wykorzystaniem psów tropiących. Do akcji włączono również policyjny śmigłowiec.

Niestety pomimo wykorzystanych środków, dotychczas nie udało się odnaleźć kobiety. Teren poszukiwań stanowi dla policjantów spore wyzwanie, bowiem obejmuje zarówno wiele zabudowań, jak i obszar z niezwykle bujną roślinnością.

Policjanci proszą o wszelkie możliwe informacje na temat zaginionej, bowiem każdy trop zawęża teren poszukiwań, co jest niezwykle pomocne przy analizowaniu zapisów kolejnych monitoringów zabezpieczanych do sprawy. To szereg niezwykle czasochłonnych czynności, a każda pomoc może być bardzo cenna.

Dziękujemy mediom za pomoc w prowadzonych poszukiwaniach, a osobom informującym jesteśmy wdzięczni za wszelkie sygnały przekazane dotychczas.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej proszone są o kontakt telefoniczny z Zespołem Poszukiwań KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521315 lub 47 8521307, Dyżurnym KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521 255 lub 47 8521200 lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji.

Na zdjęciu: w poszukiwaniach pani Leokadii uczestniczył ratownik straży pożarnej ze specjalnie wyszkolonym psem. Wykorzystywano dron i śmigłowiec. Na próżno. Fot. Policja Śląska. Poniżej zdjęcia zaginionych.

***

***

Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.