Lepiej późno niż wcale. Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie o tym, kto ma pierwszeństwo głosowania w drugiej turze wyborów prezydenta RP.

Lepiej późno niż wcale. Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie o tym, kto ma pierwszeństwo głosowania w drugiej turze wyborów prezydenta RP.

8 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

To w zasadzie nie jest nowe rozporządzenie tylko nowelizacja obowiązującego już, dotyczącego szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalach wyborczych.

Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni. Ci wyborcy mają być obsługiwani w lokalach w pierwszej kolejności.

Szkoda, że podobne rozwiązania nie obowiązywały w pierwszej turze wyborów. Ale lepiej późno niż wcale.

Oczywiście będą nas obowiązywać maseczki, przyłbice lub część odzieży do zakrycia nosa i ust. Zaleca się korzystanie z płynu do dezynfekcji czy rękawiczek.

Druga tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12 lipca. O najwyższy urząd w państwie konkurują Rafał Trzaskowski oraz urzędujący prezydent Andrzej Duda. Ten ostatni wsławił się ostatnio wypowiedzią: „Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych”.

Pełny kontekst tej wypowiedzi za Onetem: „Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie – ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe”.

Polecamy również naszą publikację o tym, jak „pomagano” obu wspomnianym kandydatom w Bytomiu:

Prezydent Bytomia już wie, co robili jego zastępcy. Naszym zdaniem powinien powiadomić odpowiednie organy.

Na zdjęciu: Ministerstwo Zdrowia. Fot. Wikimedia.

***

Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.