Katowice: Wolne mieszkania czekają na lokatorów. Zaczyna się nabór na wynajem mieszkań. Najemcy będą mogli ubiegać się o dopłaty do czynszów i dodatkowe wsparcie finansowe.

Katowice: Wolne mieszkania czekają na lokatorów. Zaczyna się nabór na wynajem mieszkań. Najemcy będą mogli ubiegać się o dopłaty do czynszów i dodatkowe wsparcie finansowe.

26 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

Katowicki magistrat i Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Katowicach ogłaszają nabór wniosków na najem mieszkań przy ul. Szerokiej na Zawodziu. Powstał tam kompleks 43 mieszkań Bulwary Rawy V „Nowa Szeroka”.

Najemcy będą mogli ubiegać się o dopłaty do czynszów. Mogą też starać się o wsparcie finansowe z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ważna informacja: Wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego będzie można wypełnić i złożyć do Urzędu Miasta Katowice wyłącznie drogą elektroniczną poprzez System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej SEKAP (www.sekap.pl).

W celu przesłania wniosku drogą elektroniczną należy posiadać skrzynkę kontaktową na platformie SEKAP oraz podpis elektroniczny (kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis zaufany).

Po złożeniu wniosku Wnioskodawca otrzyma na swoją skrzynkę kontaktową na platformie SEKAP Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia (UPP) potwierdzające przyjęcie wniosku przez urząd.

Karta usługi udostępniona jest na platformie SEKAP w Katalogu usług → Nieruchomości, lokale mieszkalne i użytkowe → Gospodarka lokalami mieszkalnymi → Nabór wniosków na mieszkania przy ul. Szerokiej 17, 19 w Katowicach. Składanie wniosków za jej pośrednictwem możliwe będzie od dnia 30.07.2020 r.

Szczegółowe informacje na temat mieszkań oraz możliwości otrzymania wsparcia znajdziecie na stronie katowickiego TBS. Link do strony z tymi informacjami: KLIKNIJ

Fot. TBS Katowice.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.