Katowice: To ogromny honor i wyróżnienie. Ta znana na całym świecie wielka impreza sportowa zacznie się właśnie u nas. Obowiązywać będzie specyficzny reżim sanitarny.

Katowice: To ogromny honor i wyróżnienie. Ta znana na całym świecie wielka impreza sportowa zacznie się właśnie u nas. Obowiązywać będzie specyficzny reżim sanitarny.

7 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

5 sierpnia na ulicach naszych miast zobaczymy kolarzy. To już 77. edycja Tour de Pologne.

To właśnie w aglomeracji katowickiej rozpocznie się tegoroczny wyścig Tour de Pologne. Do pierwszego etapu kolarze wystartują ze Stadionu Śląskiego.

Poprzez Piekary Śląskie dojadą do Zawiercia, a następnie Ogrodzieńca. Tam zawrócą.

Pomkną obrzeżami Dąbrowy Górniczej do Sosnowca, Siemianowic Śląskich i Katowic. Wykonają trzy rundy ulicami stolicy woj. śląskiego. Ten pierwszy etap wyścigu zakończą efektownym finiszem obok Spodka.

W tegorocznym wyścigu uczestniczyć mają najlepsi kolarze z całego świata. Będzie to wyjątkowy wyścig również pod innym względem.

To pierwszy etapowy wyścig UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Podzielony został na pięć etapów, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.

Nie będzie miasteczka sponsorskiego oraz kolumny reklamowej. Wprowadzony zostanie – brzmiący nieco tajemniczo – obowiązkowy protokół sanitarny.

Obostrzenia stanu epidemii dotyczyć też będą kibiców. Kolarzy obserwować będziemy mogli na trasie ich przejazdu. Na starcie i mecie nie będzie publiczności.

Drugi etap rozpocznie się w Opolu a zakończy w Zabrzu. Podczas trzeciego etapu kolarze pokonają m.in. Przegibek pod Bielskiem-Białą.

Lotne premie odbędą się m.in. w Wilkowicach i Łodygowicach. Meta trzeciego etapu znajdzie się w Bielsku-Białej.

Kolarze przejadą w sumie 892 km. Zajrzą m.in. na Podhale. Zakończą wyścig w Krakowie.

Data rozpoczęcia wyścigu jest symboliczna. 5 sierpnia przypadnie rocznica tragicznego wypadku Bjorga Lambrechta.

Wyścig rozpocznie się minutą ciszy, a pamięć belgijskiego kolarza zostanie uczczona także poprzez specjalną klasyfikację jego imienia, dla najlepszego młodzieżowca.

Na zdjęciu: na szczęście będziemy mogli podziwiać zmagania kolarzy. Tak jak poprzednio – gdy sporo kibiców śledziło ich przejazd przez katowicki Muchowiec. Dokładną trasę ich przejazdu podamy w osobnym tekście.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.