Katowice: Ciąg dalszy tej sympatycznej i bardzo pożytecznej akcji, wymyślonej przez samych mieszkańców. Tekst i bardzo dużo zdjęć.

Katowice: Ciąg dalszy tej sympatycznej i bardzo pożytecznej akcji, wymyślonej przez samych mieszkańców. Tekst i bardzo dużo zdjęć.

9 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

Domki dla owadów oraz poidełka dla pszczółek wcześniej pojawiły się na os. Witosa. A teraz znalazły się również na Załężu.

Oddajmy głos organizatorom akcji – związanym z portalem Nasze Witosa – Załęże:

„Akcję zapoczątkowaliśmy od Ogrodu przy ul. Narutowicza, ul. Macieja, skwer Barei, podwórka przy ul. Gliwickiej 97, 177 a zakończyliśmy na osiedlu Wyplera.

Do naszej akcji przyłączyli się: gospodarze z Załęża “Zielone Załęże” Joanna i Karol Janiak, Adrian Szymura, Arkadiusz Rossman, Mariusz Pluta z dziećmi oraz organizatorzy Monika Rosa, Bartosz Dudzik, Portal Nasze Witosa-Załęże wraz z naszą Panią Iwoną Koordynator z grupy >>Co w trawie piszczy, z zielenią na Ty<<.

Akcję wspierają Krzysztof Kraus, Pizzeria Nocna Katowice – jedzenie z dostawą w nocy, Kwiaciarnia Sonia Katowice. Dziękujemy wszystkim oraz każdemu z osobna za przyłączenie się do naszej Akcji. Nasze motto: w Grupie siła”.

6 lipca był kolejnym dniem akcji. Jej organizatorzy:

„Kolejny pracowity dzień. Odwiedziliśmy przedszkola na naszym osiedlu Witosa. Wraz z Moniką Rosą, Bartoszem Dudzikiem, zawieźliśmy nasze hotele dla owadów oraz poidełka dla pszczółek do Miejskiego Przedszkola 94 im. Małego Księcia i Miejskiego Przedszkola nr 13 w Katowicach.

Dziękujemy wszystkim którzy wspierają naszą akcję. Wkrótce odwiedzimy inne przedszkola”.

Fot.: Bartosz Dudzik, Arkadiusz Rossmann, Karol Janiak, Agata Krypczyk.

***

Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.