Handlarze ludźmi wpadli w ręce śląskich policjantów. Prostytucja, groźby, przemoc, zmuszanie do seksu to tylko niektóre z zarzutów.

Handlarze ludźmi wpadli w ręce śląskich policjantów. Prostytucja, groźby, przemoc, zmuszanie do seksu to tylko niektóre z zarzutów.

1 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli sprawę dotyczącą handlu ludźmi. Przestępcza grupa działała w kilku miastach Śląska.

Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko 7 osobom. Usłyszały one kilkanaście zarzutów popełnienia przestępstw. A wśród nich: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kierowania nią, handlu ludźmi, czerpania korzyści z prostytucji, narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, groźby karalne, naruszenie nietykalności cielesnej, czy zmuszenie do poddania się innej czynności seksualnej.

Podejrzanym grozi im do 15 lat więzienia. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia.

Grupę przestępczą rozpracowywano dwa lata. Jej członkowie zajmowali się na terenie województwa śląskiego handlem ludźmi, czerpiąc korzyści materialne z prostytucji.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w kwietniu ubiegłego roku. Akcja, trwająca cały dzień, prowadzona była w kilku miastach województwa śląskiego.

Działania przeciwko gangowi prowadzili policjanci pionu kryminalnego wspólnie z antyterrorystami. Najpierw zatrzymali 46-latka, podejrzanego o handel ludźmi. Mężczyzna wykorzystał trudną sytuację życiową jednej z pokrzywdzonych i zwerbował ją do pracy w nocnym klubie.

Następnie zatrzymano kolejne osoby. Wśród nich kobietę, która kierowała całą grupą.

Kilka miesięcy później dokonano dalszych zatrzymań. Wówczas w ręce policji wpadli taksówkarz i dwóch kierowców klubu.

Część zatrzymanych została aresztowana. Wobec innych zastosowano dozór policyjny. Jeden z członków grupy już przebywa w więzieniu – odsiaduje karę za inne swoje przestępstwa.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.