Czeski film śniony na jawie przez polskiego kierowcę. Był pewien, że jest motorniczym, który kursuje na linii poprowadzonej w specjalnym tunelu tylko dla tramwajów w Pradze.

Czeski film śniony na jawie przez polskiego kierowcę. Był pewien, że jest motorniczym, który kursuje na linii poprowadzonej w specjalnym tunelu tylko dla tramwajów w Pradze.

10 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

Myślał, że kieruje tramwajem nr 32 Městskej hromadnej dopravy w Pradze. Po szynach wjechał do tunelu przeznaczonego wyłącznie dla tramwajów.

Do tego – epokowego zdarzenia w dziejach komunikacji miejskiej w stolicy Czech – doszło w dzielnicy Barrandov. Polak jechał po torach tak długo, jak długo było to możliwe.

W jeździe nie przeszkodziły mu nawet poduszki powietrzne, które wystrzeliły pod wpływem wstrząsów. Kierowca bowiem w pewnym momencie się „wykoleił” i dalszą jazdę kontynuował po podkładach.

Jechał trasą tramwaju 32 kursującego na trasie Sídliště Barrandov – Hlubočepy – Sídliště Barrandov. Kurs musiał przerwać ze względu na rozbicie miski olejowej.

Wtedy okazało się, że kierowca – pardon – motorniczy samochodu osobowego, jechał na podwójnym gazie. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Ze względu na to, że auto utknęło w tunelu, nie można było użyć sprzętu ciężkiego do wydostania samochodu. Auto odholował z tunelu tramwaj.

Komunikacja tramwajowa w Pradze została zdezorganizowana na kilka godzin. Nie wiadomo czy Polak wcześniej zatrzymywał się na przystankach, zabierał pasażerów i kasował bilety.

Nie wiadomo też czy kursował zgodnie z rozkładem jazdy. Choć, być może, ze względu na swój stan będzie przysięgał, że tak było.

Zdjęcia: serwisy praskiej policji i straży pożarnej. Film z wyciągania auta – policja miasta Pragi.

Link do filmu pod zdjęciami.

NAGRANIE Z OPERACJI WYCIĄGANIA AUTA

***

Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Ogłoszenie – aby otworzyć kliknij w obrazek