Na nagraniu widać jak sobie poczynają śmieciarze. Jest na to tylko jedno słowo: draństwo.

Na nagraniu widać jak sobie poczynają śmieciarze. Jest na to tylko jedno słowo: draństwo.

24 czerwca 2020 Wyłącz przez administrator

Wiedział, że to co robi, to draństwo wobec mieszkańców Katowic oraz samego miasta. Dlatego zaklejał taśmą numery rejestracyjne furgonetki.

51-letni mężczyzna być może wielokrotnie porzucał odpady w lasach i na terenach niezabudowanych Katowic. Świadczy o tym sposób, w jaki to czynił, kiedy już został namierzony.

A doszło do tego w rejonie ul. Stawiska. Mężczyzna przyjeżdżał tam furgonetką, po brzegi wyładowaną odpadami pochodzącymi z remontu mieszkań.

Konieczna była dwumiesięczna obserwacja miejsca, gdzie po raz pierwszy zauważono śmieciarza. Samochód nagrały ukryte kamery.

Choć pojazd miał zaklejone numery rejestracyjne, rozpoznano go po charakterystycznych wgnieceniach. Zatrzymano i sprawdzono jego wnętrze.

Kierowca znów wiózł ładunek śmieci. Twierdził, że jedzie właśnie do punktu odbioru odpadów, choć ten znajdował się gdzie indziej.

Strażnicy miejscy z Katowic sporządzili dokumentację fotograficzną. Porównali ją z zapisem wykonanym przez kamerę dwa miesiące wcześniej.

To był ten sam samochód. Za kierownicą siedział również ten sam mężczyzna.

Na wcześniejszym zapisie widać, że śmieciarzowi pomaga w porzucaniu odpadów dwóch innych mężczyzn. Zapytany o nich 51-latek twierdził, że ich nie zna.

Twierdził bowiem, że to są przypadkowe osoby, które „zabrał z ulicy”, by mu pomogły w pozbyciu się odpadów. Być może to prawda, a być może nie.

Śmieciarz na razie został ukarany dwoma 500-złotowymi mandatami. Na tym jednak może się nie skończyć, jeśli okaże się, że kłamał co do wspólników.

Na nagraniu widać jak sobie poczynają śmieciarze. Jest na to tylko jedno słowo: draństwo. Aby zobaczyć kliknij.

Klikając w zdjęcie również możesz zobaczyć nagranie. Fot. Straż Miejska w Katowicach.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

***