Prawdziwy, wielki skarb u lokatora kamienicy. W mieszkaniu miał trzy pudełka po butach. W każdym było więcej niż wynosi cena fabrycznie nowego porsche.

Prawdziwy, wielki skarb u lokatora kamienicy. W mieszkaniu miał trzy pudełka po butach. W każdym było więcej niż wynosi cena fabrycznie nowego porsche.

20 czerwca 2020 Wyłącz przez administrator

Na oficjalnej stronie Porsche Polska jest cennik nowych samochodów. Porsche 718 cayman, prosto spod igły, kosztuje w salonie firmowym 248 tys. zł.

W niejednym zakładzie jubilerskim nie znajdziemy takiego bogactwa, jakie znajdowało się w jednym z mieszkań w Bytomiu. Jego lokator w pudełkach po butach miał nawet więcej pieniędzy niż warte są trzy wspomniane pojazdy.

Za gotówkę mógł sobie kupić na przykład najdroższego w ofercie porsche boxstera (410 000), któryś z modeli porsche spydera (456 000), panamerę (446 000) a nawet kultową carrerę 911 (911 carrera 4 – 566 000; carrera cabriolet – 597 000).

Obok pudełek bytomianin trzymał jeszcze złotą biżuterię. Była to pamiątka po zmarłej żonie.

Lokator mieszkania miał 91 lat i cała ta gotówka był to jego życiowy dorobek. Kartony po butach stały nie w szafce z obowiem lecz w meblościance w barku.

Wiekowy senior usłyszał pukanie do drzwi. Po drugiej stronie stały trzy kobiety. Wcześniej miały pukać do innych mieszkań w kamienicy.

Powiedziały, że jedna z nich źle się czuje. 91-latek zaprosił je do dużego pokoju. Z kuchni przyniósł szklankę wody.

Kobiety podziękowały za pomoc i wyszły. Wraz z nimi zniknęło „obuwie”. A wraz z „obuwiem” ozdoby.

Starszy pan szybko powiadomił policję. Prowadził dokładny spis gotówki (była w kilku walutach) i precjozów. Stróże prawa wiedzieli więc czego szukać.

Policjanci wkrótce natrafili na przypuszczalny trop sprawczyń. Trzy damy o rysopisie zbliżonym do opisywanego przez 91-latka zamówiły kurs do Zabrza.

Tam je odnaleziono w mieszkaniach i zatrzymano. Jednak pieniędzy i biżuterii nie udało się odzyskać. Śledztwo więc nadal trwa.

O sprawie jako pierwsza informowała „Gazeta Wyborcza”. Fot. Wikimedia, lic. CC.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.