Chory na COVID-19 spowodował zagrożenie epidemiologiczne dla wielu osób. Został aresztowany.

Chory na COVID-19 spowodował zagrożenie epidemiologiczne dla wielu osób. Został aresztowany.

26 czerwca 2020 Wyłącz przez administrator

Zakażony mężczyzna lekceważył zasady kwarantanny. 59-letni tyszanin nie stosował się do zaleceń i opuszczał miejsce izolacji.

Grozi mu 8 lat więzienia. Decyzją sądu obecnie przebywa w areszcie.

Policja codziennie otrzymuje aktualne listy osób objętych kwarantanną. Mundurowi udają się w teren i dokonują sprawdzeń właściwego realizowania obowiązku przebywania w izolacji domowej.

59-letni tyszanin – objęty kwarantanną – był sprawdzany przez policjantów w miejscu zamieszkania. Początkowo wszystko wydawało się w początku.

Policjanci otrzymali jednak informację, że mężczyzna pomimo tego, że jest zakażony, lekceważy obowiązek kwarantanny. Wychodzi z domu po kontroli funkcjonariuszy.

Mężczyzna został zatrzymany. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

Chory powodował zagrożenie epidemiologiczne, poprzez łamanie kwarantanny, nałożonej decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, w związku z zakażeniem COVID-19.

Sąd zastosował wobec 59-latka tymczasowy areszt. Mundurowi o tym rażącym naruszeniu zasad kwarantanny powiadomią także inspektora sanitarnego.

Ten może dodatkowo nałożyć na mężczyznę karę grzywy w wysokości do 30 tys. zł. Ale niestety kłopoty będzie miał nie tylko 59-latek.

Obecnie służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które miały kontakt z mężczyzną. Osoby te na pewno zostaną objęte kwarantanną, nawet jeśli nie wykazują żadnych objawów choroby.

W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Fot. Policja Śląska.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.