To maleństwo leżało przy ruchliwej drodze w środku naszej aglomeracji. Kilkudniowa sarenka uratowana została przed niechybną śmiercią pod kołami pojazdów.

To maleństwo leżało przy ruchliwej drodze w środku naszej aglomeracji. Kilkudniowa sarenka uratowana została przed niechybną śmiercią pod kołami pojazdów.

23 maja 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: nasza WWW – Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

21 maja wieczorem w siedzibie Straży Miejskiej w Świętochłowicach zadzwonił telefon linii alarmowej. Dzwonił zaniepokojony mieszkaniec.

Mówił on, że tuż obok bardzo ruchliwej ul. Bytomskiej leży kilkudniowa sarenka. W tym wypadku uczyniono wyjątek od żelaznej zasady, że młodziutkich zwierząt się nie dotyka – opiekuje się nimi matka, która co pewien czas do nich powraca.

Świętochłowiccy strażnicy tłumaczy przyczyny odstąpienia od powyższej reguły: „Na miejscu patrol zabezpieczył ” przedszkolaka” przed niechybną śmiercią pod kołami samochodów”.

Maluchy zaraz po narodzinach zostają pozostawione w głębokiej trawie, a matka wraca co kilka godzin, żeby nakarmić młode. W takich sytuacjach nie ruszamy zwierzęcia.
Nasz przypadek dotyczył jednak aglomeracji miejskiej i ruchliwej drogi publicznej co stwarzało bezpośrednie zagrożenie”.

Sarenka trafiła do Leśnego Pogotowia w Mikołowie – Ośrodka Rehabilitacji i Schroniska dla Dzikich Zwierząt. Tam jest bezpieczna i ma troskliwych opiekunów.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś (link powyżej), które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

***

Uwaga. W Katowicach zagubiona została czarna saszetka. Wewnątrz znajdowały się klucze samochodowe.
Możliwe, że do zagubienia doszło na parkingu Silesia City Center, choć nie jest to stuprocentowo pewne.
Dla znalazcy przewidziana została nagroda pieniężna. Kontakt z właścicielem kluczy za pośrednictwem Katowice Dziś.

***

Fot, Straż Miejska w Świętochłowicach.