Plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy domowej w czasach epidemii. Katowicki magistrat publikuje zbiór bardzo ważnych zasad.

Plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy domowej w czasach epidemii. Katowicki magistrat publikuje zbiór bardzo ważnych zasad.

19 maja 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: nasza WWW – Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Osobisty plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy domowej w czasie epidemii koronawirusa składa się ze zbioru kilku bardzo ważnych zasad. A także zawiera inne praktyczne porady. Np., gdzie szukać pomocy – numery telefonów i kontakt przez bezpłatne aplikacje mobilne.

Niektóre z zasad:

Naucz dzieci dbać o bezpieczeństwo (naucz nr. tel. alarmowego, powiedz, do której sąsiadki mogą zapukać w razie zagrożenia, przekaż, gdzie ukryty jest zapasowy klucz do otwarcia drzwi wejściowych w konieczności ucieczki).

Zastanów się, czy w mieszkaniu lub domu są w miarę bezpieczne schronienia (unikaj kuchni, łazienki, miejsc gdzie jest twarda posadzka bądź niebezpieczne przedmioty).

Zadbaj o naładowaną baterię w telefonie, na wypadek ucieczki miej gotowe dokumenty, pieniądze, leki, obdukcje lekarskie, a nawet szczoteczkę do zębów.

W sytuacji zagrożenia nie uciekaj do cieci – te również mogą być zagrożone. Jeśli nie masz możliwości ucieczki schowaj się w rogu pokoju. Skul się, osłaniając rękoma twarz i głowę. W telefon komórkowym nr. do wezwania pomoc zaprogramuj tak, by można je było wybrać jednym klawiszem.

Sporządź listę osób, którym możesz zaufać i które może poprosić o pomoc.

Cały „Osobisty plan awaryjny” i inne ważne informacja na stronie, do której link poniżej. Tam również adresy i dokładne namiary instytucji, u których można szukać pomocy: KLIKNIJ

Za: BP UM Katowice. Fot. Pixabay.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś (link powyżej), które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

***

Uwaga. W Katowicach zagubiona została czarna saszetka. Wewnątrz znajdowały się klucze samochodowe.
Możliwe, że do zagubienia doszło na parkingu Silesia City Center, choć nie jest to stuprocentowo pewne.
Dla znalazcy przewidziana została nagroda pieniężna. Kontakt z właścicielem kluczy za pośrednictwem Katowice Dziś.