Kolejni zmarli w woj. śląskim. Kolejni zmarli w Polsce. Wspaniały gest z Katowic – by dać wytchnienie tym, którzy padają ze zmęczenia, ratując ludzkie życie.

Kolejni zmarli w woj. śląskim. Kolejni zmarli w Polsce. Wspaniały gest z Katowic – by dać wytchnienie tym, którzy padają ze zmęczenia, ratując ludzkie życie.

11 kwietnia 2020 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Wczoraj wczesnym wieczorem Śląski Urząd Wojewódzki informował o 38 osobach zmarłych na COVID-19. Mowa o oficjalnej statystyce – osobach, którym wykonano testy.

Ostatni dzisiejszy komunikat ŚUW mówi już o 43 zmarłych. Szczegóły w dalszej części tekstu.

Smutne wieści płyną z całej Polski. Ministerstwo Zdrowia wieczorem poinformowało o 208 osobach, którym wykonano testy, zmarłych na skutek zakażenia koronawirusem. Wczoraj informowano o 181 zgonach.

Poniżej bardziej szczegółowy komunikat ŚUW (dotyczy naszego województwa). Dodajmy, że stan na dziś w Katowicach to 31 potwierdzonych testami zachorowań, 8 mieszkańców w szpitalach, 672 osoby na kwarantannie. 1 osoba ozdrowiała.

Polski Holding Hotelowy, Ministerstwo Zdrowia i władze Tychów porozumiały się w sprawie dodatkowego wsparcia dla personelu medycznego szpitala w Tychach – placówki wyznaczonej do przyjmowania chorych na COVID-19.

Ci wszyscy, którzy dziś ratują ludzkie życie w tyskim szpitalu, będą mogli wypocząć w Hotelu Katowice. Nieodpłatnie otrzymają tam gościnę – nocleg oraz śniadanie.

ŚUW informuje o najświeższej sytuacji w woj. śląskim:

„W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony.
W szpitalu w Tychach zmarł mężczyzna w wieku 73 lat z powiatu lublinieckiego i mężczyzna w wieku 76 lat, mieszkaniec Bielska-Białej, w szpitalu w Raciborzu zmarł mężczyzna w wielu 70 lat z Gliwic, a w szpitalu w Częstochowie – kobieta w wieku 93 lat, mieszkanka Częstochowy.
– Obecność koronawirusa wykryto w przebadanych próbkach kolejnych mieszkańców naszego województwa: 7 mieszkańców Sosnowca – najstarszy ma 76 lat, najmłodszy 29, 5 mieszkańców Bielska-Białej – najstarszy ma 63 lata, najmłodszy 2 lata, starszej mieszkanki powiatu lublinieckiego, mężczyzny w sile wieku z powiatu kłobuckiego, mieszkańca w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, mieszkanki w sile wieku z Dąbrowy Górniczej, mieszkańca w średnim wieku z Katowic oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu będzińskiego”.

Przed południem ŚUW informował:

„W szpitalu w Tychach zmarł 65 letni mężczyzna, mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego.
34 przypadki nowych zakażeń – w swoich domach, z niegroźnymi póki co objawami zakażenia, przez kolejne dni leczyć się będzie 4 mieszkańców powiatu tarnogórskiego: 2 mężczyzn, kobieta i nastoletnie dziecko, 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego: 2 mężczyzn, kobieta i kilkuletnie dziecko, młoda mieszkanka Rybnika, młoda mieszkanka powiatu będzińskiego, mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego, kilkuletnie dziecko z powiatu cieszyńskiego.
Dobry stan zdrowia pozwala także na domowe leczenie 2 mieszkanek powiatu raciborskiego, 3 mieszkańców Mysłowic: młodej kobiety i mężczyzny oraz kobiety w sile wieku, kobiety w sile wieku z powiatu częstochowskiego, starszego mieszkańca powiatu lublinieckiego, kobiety w średnim wieku z powiatu żywieckiego, starszego mieszkańca Gliwic, kobiety w średnim wieku z powiatu wodzisławskiego, mężczyzny w sile wieku z Katowic oraz 2 mieszkańców powiatu cieszyński (młodego mężczyzny i kobiety).
Dodatnie wyniki na obecność wirusa pokazały także próbki pobrane od osób ze szpitala specjalistycznego nr 1 w Bytomiu – są to mieszkańcy powiatu będzińskiego, tarnogórskiego, częstochowskiego i Bytomia z których najmłodszy ma 35 lat a najstarszy 87.
W szpitalu w Łańcucie hospitalizowana jest z kolei młoda mieszkanka powiatu częstochowskiego”.