Banalnie proste, genialne i skutecznie pomaga chronić się przed koronawirusem. Wynalazcą tego niezwykłego przedmiotu jest katowiczanin, a produkuje go firma z Sosnowca.

Banalnie proste, genialne i skutecznie pomaga chronić się przed koronawirusem. Wynalazcą tego niezwykłego przedmiotu jest katowiczanin, a produkuje go firma z Sosnowca.

11 kwietnia 2020 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Otrzymaliśmy e-mail: „jako stali czytelnicy Waszego portalu, chcielibyśmy pochwalić się inicjatywą stworzenia produktu, który może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a po zakończeniu pandemii – innych patogenów”.

Wynalazek ma zastosowanie np. w blokach mieszkalnych. Z powodzeniem da się go stosować w sklepikach osiedlowych, lecz również w szpitalach, urzędach i tych wszystkich miejscach, gdzie są drzwi wyposażone w klamki.

Chodzi o specjalną nakładkę na klamkę. Mocuje się ją zwykłym rzemykiem czy żyłką. Następnie już nie trzeba klamki chwytać dłonią.

Nakładka pozwala na otwarcie i zamknięcie drzwi, a także naciśnięcie klamki za pomocą łokcia czy przedramienia. Jeśli jesteśmy ubrani w bluzę czy sweter z długim rękawem, to użycie nakładki powinno być dla nas absolutnie bezpieczne.

Uchwyt został wymyślony przez inżyniera, który urodził się i mieszka w Katowicach – Tomasza Kastylijskiego. Produkcją zajmuje się zaprzyjaźniona sosnowiecka firma działająca na rynku ponad 20 lat – HYDROSERWIS Rafał Kosakowski.

Poniżej zdjęcie, na którym możecie zobaczyć, jak działa uchwyt sanitarny na klamkę RHINO (to jego oficjalna nazwa). Stronę z filmem instruktażowym znajdziecie m.in. na Facebooku (rhino.stop.covid19).

Na zdjęciu: do zastosowania na naszej klatce schodowej? Jak najbardziej.