Z ostatniej chwili. Niepokojące doniesienia z woj. śląskiego. Ludzie zarażają się w swoich miejscach pracy.

Z ostatniej chwili. Niepokojące doniesienia z woj. śląskiego. Ludzie zarażają się w swoich miejscach pracy.

26 marca 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Przed chwilą Śląski Urząd Wojewódzki podał najświeższe dane dotyczące naszego regionu. Na początek te pozytywne, na które najbardziej czekamy.

Nie zmieniła się liczba osób zmarłych na COVID-19 w woj. śląskim. Oficjalna statystyka podaje, że zmarły dwie osoby. Oby na tym stanęło.

Druga – jeszcze bardziej pozytywna informacja: trzy osoby zarażone koronawirusem wyzdrowiały. Oczywiście te trzy przypadki dotyczą naszego województwa.

Bieżąca informacja Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego poniżej. Wynika z niej, że kolejne osoby w woj. śląskim zachorowały na skutek zakażenia koronawirusem w swoim miejscu pracy. Podobny przypadek miał miejsce wczoraj (o czym pisaliśmy osobno – patrz – nasza strona WWW).

ŚUW informuje:

„Kontakt z osobą z Austrii był przyczyną zakażenia koronawirusem starszego mężczyzny, który przebywa w izolatce w szpitalu w Katowicach. Mężczyzna ma choroby współistniejące i jest w średnim stanie.

Do szpitala w Chorzowie przewieziony zostanie mężczyzna z powiatu gliwickiego w sile wieku. Mieszkaniec od grudnia przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z osobami z zagranicy. Gdy wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia, zgłosił się do sanepidu, ten zaś skierował go na oddział zakaźny w Chorzowie. Pobrane próbki wykazały obecność groźnego wirusa. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia mężczyzny.

W dobrym stanie jest młoda kobieta z powiatu lublinieckiego, która miała kontakt z osobą zakażoną. Próbki pobrane od dwóch osób w sile wieku z jej najbliższego otoczenia również wykazały obecność koronawirusa w organizmie. Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych mieszkańcy pozostaną w izolacji domowej.

W dobrym stanie jest mężczyzna w średnim wieku, który zakaził się w miejscu pracy. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji domowej.

W dobrym stanie zdrowia jest pięć kolejnych mieszkanek również z powiatu cieszyńskiego. Wszystkie zakaziły się w swoim miejscu pracy”.