Stan epidemii w woj. śląskim i kraju. Wieczorne doniesienia z Mysłowic i innych miejscowości nie napawają optymizmem.

Stan epidemii w woj. śląskim i kraju. Wieczorne doniesienia z Mysłowic i innych miejscowości nie napawają optymizmem.

30 marca 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Na początek sytuacja w najbliższej okolicy – z naszych miast i sąsiednich. Śląski Urząd wojewódzki informuje o 7 zgonach na terenie województwa, potwierdzonych jako przypadki śmiertelne koronawirusa.

209 potwierdzonych przypadków z czego 168 trafiło do szpitali. Na kwarantannie przebywa 11 tys. 908 osób.

Bliższe szczegóły – wieczorny komunikat ŚUW:

„Z przykrością informujemy o śmierci 73-letniej mieszkanki Mysłowic. Kobieta zmarła wczoraj w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące. Do tyskiej placówki została przetransportowana ze szpitala w Mysłowicach. Kobieta zgłosiła się do lekarza z powodu infekcji grypowej i duszności, które nie chciały ustąpić od kilku dni. W ciągu kilkunastu godzin jej stan gwałtowanie się pogorszył i z powodu powikłań wywołanych zakażeniem koronawirusem kobieta, mimo wysiłków tyskich specjalistów, zmarła. Inspektorzy sanitarni nie ustalili źródła zakażenia 73-latki, która mieszkała sama. Osoby z najbliższego otoczenia kobiety zostały poddane kwarantannie.

Kolejne przypadki zakażenia
– W dobrym stanie w izolacji domowej przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu żywieckiego. Mieszkaniec był w kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.
– Również w izolacji w swoim domu przebywa młody mieszkaniec powiatu bielskiego, który miał kontakt z osobą chorą.
– W czasie kwarantanny domowej wystąpiły objawy koronawirusa u kobiety w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mieszkanka miała kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.
– W miejscu pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Stan zdrowia pozwala, by mogła leczyć się w domu.
– Także w swoim domu może pozostać kobieta w średnim wieku, która, jak ustaliły służby sanitarne w Bytomiu, miała kontakt z osobą chorą na Covid-19.
– Dokuczliwe objawy zakażenia wystąpiły u mężczyzny w sile wieku, który póki co pozostaje w domu, w izolacji. Mężczyzna miał kontakt z osobą chorą ze swojego otoczenia i pozostaje pod nadzorem sanepidu w Sosnowcu.

Obecnie hospitalizowanych jest 168 osób, w kwarantannie przebywa 11 908 osób, a nadzorem objęto 8 053 mieszkańców. Na godzinę 8.00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała 3 452 próbki pobrane od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Przypominamy także, iż w godzinach pracy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach czynna jest infolinia dla cudzoziemców pod nr 32 606 32 32.
Zapytania można również przesyłać na adres cudzoziemcy@katowice.uw.gov.pl”.

W całym kraju jest już 31 śmiertelnych ofiar koronawirusa (potwierdzone przypadki). Liczba zakażonych to już 2055 osób (też tylko potwierdzone przypadki).

Dzisiejsze komunikaty Ministerstwa Zdrowia (kolejność od wieczornego do porannego):

Godz. 20
„Mamy 71 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.
Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi;
73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.
W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”.

Godz. 14.47
„Mamy 79 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego,
4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.
W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1984/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”.

Godz. 8.46
„Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego,
5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach,
32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.
W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”.