Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Katowicach. W Śląskiem rośnie liczba zakażonych. W kraju – zakażonych i zmarłych.

Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Katowicach. W Śląskiem rośnie liczba zakażonych. W kraju – zakażonych i zmarłych.

25 marca 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Po godz. 18 prezydent Marcin Krupa poinformował:

„Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Jest to osoba starsza, miała kontakt z członkiem rodziny, który wrócił z zagranicy, hospitalizowana w szpitalu zakaźnym”.

O tej porze sytuacja epidemiczna w Katowicach przedstawiała się następująco:

5 potwierdzonych przypadków (nie obejmuje przypadku lekarza, który pracował w szpitalach przy ul. Medyków i ul. Ceglanej).
2 hospitalizowanych.
387 objętych kwarantanną domową.
0 objętych nadzorem sanitarnym.
656 skierowanych na kwarantannę przez Straż Graniczną.

O godz. 18.13 Śląski Urząd Wojewódzki poinformował o sytuacji dzisiejszej. Z treści wynika jednak, że ta informacja nie obejmuje chorego z Katowic i dotyczy zaledwie części potwierdzonych dziś przypadków. Dlatego w dalszej części tekstu o informacji Ministerstwa Zdrowia odnoszącej się również do naszego regionu. Tymczasem ŚUW:

„Mamy dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Śląskiem. Z wyraźnymi objawami choroby, w izolacji domowej przebywa kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, która zakaziła się w swoim miejscu pracy.
W dobrym stanie jest mężczyzna w sile wieku, który tydzień temu powrócił z Riwiery francuskiej. Objawy pojawiły się podczas przebywania w domowej kwarantannie. Po konsultacji lekarz zakaźnik zdecydował, iż mieszkaniec powiatu cieszyńskiego może leczyć się w domu”.

Wśród wieści niedobrych jest także pozytywna. Ponownie ŚUW:

„Wczoraj, tj. 24 marca, do domu wyszedł mężczyzna, który był pierwszym pacjentem Szpitala Śląskiego w Cieszynie z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w organizmie.

Mężczyzna powrócił na początku marca z Niemiec i kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby, telefonicznie zgłosił się do sanepidu. Przez cały okres ponad dwutygodniowej hospitalizacji mieszkaniec czuł się dobrze. Zgodnie z procedurami kwarantanną domową pod ścisłym nadzorem sanitarnym objęte zostały natychmiast osoby z najbliższego otoczenia, z którymi miał kontakt i, jak się okazało po badaniach, również zostały zakażone. Osoby te leczone są także w cieszyńskim szpitalu i są w dobrym stanie”.

W całym kraju rośnie liczba zarażonych i niestety również liczba zmarłych. Ministerstwo Zdrowia:

O 17.45
Mamy 74 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

O 13.30
Mamy 31 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna.
Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 957/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

O 8.57
Mamy 26 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.
Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Fot. WPR w Katowicach.