Jedna z katowickich spółdzielni mieszkaniowych straszyła lokatorów. Komunikat, które rozwiesiła na klatkach schodowych, był wyssany z palca.

Jedna z katowickich spółdzielni mieszkaniowych straszyła lokatorów. Komunikat, które rozwiesiła na klatkach schodowych, był wyssany z palca.

20 marca 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Chodziło o rzekomych oszustów, grasujących na terenie spółdzielni. Przebrani w stroje ochrony biologicznej, udawać mieli inspekcję sanitarną.

Komunikat, rozwieszony na klatkach schodowych budynków, ostrzegał, że oszuści pod pozorem mierzenia temperatury ciała, wdzierają się do mieszkań, które następnie okradają. Była to nieprawda.

Młodsza aspirant Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podkreśla, że komunikat został sformułowany na podstawie fake newsa. Publikacja na temat rzekomego procederu, została opublikowana przez jeden z katowickich portali informacyjnych. Na prośbę policji publikacja (o czym kilka dni wcześniej informowaliśmy) została usunięta, jednak różni internauci rozpowszechniają ją do tej pory.

Katowicka policja apeluje – nie rozpowszechniajmy jej. Być może ktoś w nią uwierzy. Być może prawdziwi ratownicy medyczni ubrani w kombinezony ochronne, będą mieli problemy podczas akcji ratowniczej. Być może ktoś wystraszy się autentycznych ratowników, udzielających pomocy.

Nawet, jeśli mamy wątpliwości, zawsze możemy zweryfikować tożsamość pracowników oficjalnych służb. W razie obaw zawsze możemy skontaktować się telefonicznie z policją, dzwoniąc na oficjalne numery Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, podane na jej stronie internetowej. Służby dyżurne policji czuwają całą dobę.

Pamiętajcie – informacja o ludziach, ubranych w stroje ochrony biologicznej i krążących od mieszkania do mieszkania, to był fake news. Ale że oszuści miewają różne pomysły, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wydała swój własny komunikat na temat rzekomej dezynfekcji mieszkań:

„Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie odwiedzają prywatnych mieszkań w celu ich dezynfekcji.

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którzy mogą mieć z Państwem kontakt osobisty, powinni się wylegitymować legitymacją służbową. Nie są ubrani w uniformy ani inny strój roboczy”.

Na zdjęciu: to wieżowiec ze Szczecina. Celowo nie piszemy o jaką spółdzielnię mieszkaniową chodzi, ponieważ tego fake newsa rozpowszechniano również przez internet. Fot. Wikimedia.