Filmowe podróże z liskiem. Silesia Film zaprasza do wspólnej zabawy w kino.

Filmowe podróże z liskiem. Silesia Film zaprasza do wspólnej zabawy w kino.

28 marca 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Instytucja Filmowa Silesia Film w Katowicach przygotowała dla najmłodszych widzów i ich rodziców niezwykłą filmową niespodziankę, dzięki której czas w domu możemy spędzić w twórczy i radosny sposób, a przy tym dowiedzieć się co nieco o historii filmu. Naszym przewodnikiem po świecie animacji będzie lisek, który udowodni, że siedzenie w domu nie musi być nudne!

Na Facebooku Kino Kosmos dla Dzieci, na kanale Silesia Film (Youtube) oraz w mediach społecznościowych Silesia Film i prowadzonych przez nią kin ruszył cykl „Filmowe podróże z liskiem” skierowany do dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Trzy razy w tygodniu będą pojawiać się tam krótkie filmiki, w których specjalistki edukacji filmowej Silesia Film wprowadzą dzieci w tajniki tworzenia animacji w domowym zaciszu.

Poprzez ćwiczenia i zabawy dowiemy się, jak ożywić kartkę papieru, co potrzeba, żeby samodzielnie zrobić film animowany oraz poznamy różne metody tworzenia efektów specjalnych. Każdy filmik to nowe wyzwanie dla młodych kinomaniaków: od prehistorycznych wynalazków i samodzielnie przygotowanego teatru cieni przez animację poklatkową, którą dzieciaki mogą wykonać z pomocą rodziców aż po wspólne zaaranżowaną we własnym pokoju premierę filmową.

Wszystkie ćwiczenia i eksperymenty filmowe będzie można wykonać z wykorzystaniem tego, co aktualnie mamy w domu: kartki papieru, nożyczek, kolorowych flamastrów, plasteliny, a nawet prześcieradła czy innych przedmiotów domowego użytku. I wyobraźni! Przyda się też telefon komórkowy i pomoc rodziców czy starszego rodzeństwa, które zachęcamy do wspólnej zabawy.

Żeby jeszcze lepiej wczuć się w filmowy klimat, każdemu ćwiczeniu będzie towarzyszyło polecenie pasującego do tematu filmu dostępnego w domenie publicznej do obejrzenia za pośrednictwem Internetu. Całość cyklu oparta jest na publikacji Silesia Film pt. „Animowanki”, która po zakończeniu wydarzenia dostępna będzie do pobrania na stronie WWW Silesia Film.

Odcinki są publikowane na kanale Youtube Silesia Film oraz na Facebooku – Kino Kosmos dla dzieci.

Do tej pory ukazały się cztery odcinki „Filmowych podróży z liskiem”. Wszystkie do obejrzenia na Youtube (kanał Silesia Film).

Źródło: Instytucja Filmowa Silesia Film. Fot. Pixabay.