Dziś kolejne przypadki potwierdzenia COVID-19 w Polsce i w woj. śląskim. Kolejne przypadki śmiertelne.

Dziś kolejne przypadki potwierdzenia COVID-19 w Polsce i w woj. śląskim. Kolejne przypadki śmiertelne.

28 marca 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Trwały wątpliwości co do ostatecznej listy ofiar epidemii w Polsce. Dziś o godz. 20.02 Ministerstwo Zdrowia podało: mamy 18 zgonów.

Długa jest lista chorych z potwierdzeniem koronawirusa. Dziś do listy w ciągu dnia dopisano 157 osób zarażonych. Wieczorem kolejne – dzisiejszy bilans to w sumie 249 nowych potwierdzonych zachorowań. Pełna lista potwierdzonych przypadków liczy sobie 1638 osób. Dwie dzisiejsze ofiary epidemii zmarły w Lublinie i w Warszawie.

Przejmujące wieści płyną z Niedabyla w woj. mazowieckim. Epidemia szaleje w tamtejszym Domu Pomocy Społecznej. Wynik dodatni ma 52 podopiecznych DPS i 8 pracowników.

Seniorzy zarazili się od pielęgniarki. Na szczęście na razie tylko ona ma objawy choroby.

Pozostałych 21 seniorów odseparowano od reszty. To te osoby, którym nie wykonano jeszcze testów. Również nie wykazują objawów choroby – testy zostaną im przeprowadzone za kilka dni.

W woj. śląskim ma być w sumie 165 przypadków potwierdzonych COVID-19. Dziś potwierdzono 14 przypadków zakażenia.

Oficjalna liczba zmarłych w woj. śląskim nie zmieniła się i wynosi dwie osoby. Wyzdrowieć miały cztery osoby.

Śląski Urząd Wojewódzki dziś o godz. 20.30 poinformował:

„W izolacji domowej, w dobrym stanie jest mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Mężczyzna przebywał w kwarantannie po powrocie 2 tygodnie temu z Niemiec. Mieszkaniec był też źródłem zakażenia dla młodego mężczyzny oraz kobiety w sile wieku ze swojego otoczenia – osoby te także są obecnie w izolacji w swoim domu i czują się dobrze.
Służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia wirusem kobiety i mężczyzny w średnim wieku, którzy leczyć się będą w domu.
W izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Bytomiu jest także mężczyzna w sile wieku, który zakaził się poprzez kontakt z osobą chorą.
Do szpitala przewieziony będzie mieszkaniec powiatu lublinieckiego, u którego nasiliły się objawy koronawirusa. Mężczyzna jest w średnim stanie, a zakaził się prawdopodobnie w miejscu pracy.
Także w pracy zakaziła się kobieta w sile wieku, która będzie leczyć się w najbliższych dniach w swoim domu pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Rudzie Śląskiej.
Transmisję źródła zakażenia ustala sanepid w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Mieszkanka czuje się dobrze.
Na zwolnieniu lekarskim przebywała kobieta w sile wieku z powiatu tarnogórskiego, kiedy wystąpiły objawy zakażenia Covid-19. Prawdopodobnie mieszkanka zakaziła się w miejscu pracy.
Do szpitala w ciężkim stanie przewieziona została starsza mieszkanka powiatu gliwickiego, której stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Kobieta była w kwarantannie po kontakcie z osobą chorą.
W szpitalu zakaźnym w Tychach w ciężkim stanie hospitalizowana jest kobieta, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą. Kobieta była pod nadzorem powiatowej inspekcji sanitarnej w Rybniku.
Kontakt z osobą, która wróciła z Włoch był źródłem transmisji zakażenia mężczyzny z powiatu częstochowskiego. Mieszkaniec jest w izolacji domowej w dobrym stanie.
W swojej pracy zakaził się mężczyzna w sile wieku z powiatu lublinieckiego. Ze względu na dobry stan zdrowia mieszkaniec będzie mógł kurować się w swoim domu.
W naszym województwie hospitalizowane są 123 osoby, kwarantanną objęte są 14 442 osoby, a nadzorem sanitarnym – 7 793. Na godzinę 8.00 WSSE w Katowicach wykonała blisko 3 tys. badań pobranych próbek”.

Na zdjęciu: Nie kuśmy losu. Zostańmy w domu. Wychodźmy tylko wówczas, gdy jest to absolutnie konieczne.