Dyskoteki i kluby muzyczne w Katowicach różnie reagują na obecną sytuację. Nie wszystkie imprezy odwołane, a czasem wręcz przeciwnie.

Dyskoteki i kluby muzyczne w Katowicach różnie reagują na obecną sytuację. Nie wszystkie imprezy odwołane, a czasem wręcz przeciwnie.

12 marca 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Napisała do nas czytelniczka: „Czy wiecie Dlaczego w Energy 2000 nadal nie odwołano imprez? Na domiar złego promują je dziś na Fb i wiele młodych osób już deklaruje obecność. Proszę o poruszenie tematu i interwencje”.

Sprawdziliśmy. Faktycznie. Na stronie internetowej klubu nie ma nawet wzmianki o tym, że udział w imprezie masowej może wiązać się z zarażeniem koronawirusem.

Energy 200 w piątek 13 marca zaprasza na Fluo Night. Zaś dzień później na Westbam Live Mix.

To na stronie internetowej klubu. Zaś na fanpage’u na Facebooku są dodatkowe zachęty (fragmenty): „Kolorowe fluo sticki, fluorescencyjne gadżety: łańcuszki, breloczki i bransoletki! Wszelkiego rodzaju świecące akcesoria czekają na Was w katowickim Energy2000 w piątek 13 marca. Oj będzie magicznie i kolorowo. Spodziewajcie się niesamowitych efektów specjalnych, masy nagród, atrakcji i energicznej muzy”

Z kolei sobotnia impreza reklamowana jest następująco (fragment): „Spodziewajcie się niesamowitych efektów specjalnych, masy nagród, atrakcji i energicznej muzy!”

Klub Prime również nie odwołał imprez, które mają się odbyć w piątek oraz w sobotę. Taka była sytuacja w chwili pisania tekstu, czyli dziś rano.

Nie wszystkie katowickie kluby i dyskoteki prowadzą podobną politykę. 11 marca po godz. 17.00 Pomarańcza zamieściła na Facebooku komunikat. Aby go nikt nie przeoczył, słowo „WAŻNE” umieszczone zostało w środku dużego czerwonego kwadratu.

Klub poinformował, że Single Party, które miało się odbyć wczoraj, zostało odwołane. Podobnie czwartkowa Ladies Night.

„Wszystkie informacje będziemy publikować na bieżąco” – informuje Pomarańcza.

Podobnie postąpił Spiż. W piątek (13 marca) miała się tam odbyć impreza Koncert Faster/Audi w LPG. Zaś w sobotę (14 marca) Moc Kobiet.

Klub jednak informuje na swoim facegbookowym fanpage’u: „W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że dziś (tj. środa 11 marca 2020) oraz jutro (tj. czwartek 12 marca 2020) nasz lokal będzie nieczynny. Wszystkich naszych klientów serdecznie przepraszamy”.

Przypomnijmy, że wczoraj (to jest 11 marca) wojewoda śląski wydał zarządzenie:

„Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2:

zarządzam do 25 marca br. zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki;
polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do 25 marca br. działalności klubów dziecięcych i żłobków.
Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie”.

Fot. Pixabay.