Akademiki Uniwersytetu Śląskiego zamieniane na ośrodki kwarantanny. W Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie część studentów musiała się wyprowadzić.

Akademiki Uniwersytetu Śląskiego zamieniane na ośrodki kwarantanny. W Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie część studentów musiała się wyprowadzić.

17 marca 2020 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Chodzi o „Dwójkę” na katowickiej Ligocie, „Czwórkę” na sosnowieckiej Pogoni oraz jeden z akademików w Cieszynie. Komunikat w sprawie wykwaterowania studentów ukazał się na stronie Uniwersytetu Śląskiego wczoraj po godzinie 22.

Studentom dano bardzo mało czasu na opuszczenie miejsc zamieszkania. Dziś mieli się wyprowadzać. Ich rzeczy trafiały do depozytu.

To naprawdę nie jest Fake News. Znajdziecie go pod adresem: https://www.koronawirus.us.edu.pl/pl/biezace-informacje/pilny-komunikat-czesciowe-wykwaterowanie-akademikow.

Kto chce może go tam przeczytać, ale komunikat ten cytujemy w całości poniżej:

„PILNY KOMUNIKAT: Częściowe wykwaterowanie akademików

Submitted by jszostek on pon., 03/16/2020 – 22:02

W związku z sytuacją nadzwyczajną spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2, działania władz województwa nieuchronnie zmierzają do zagospodarowania domów studenckich, którymi dysponują śląskie uczelnie i przeznaczenia tych obiektów dla osób podlegających kwarantannie.

Rekomendujemy, aby Ci którzy mogą udać się do własnych domów, uczynili to najszybciej jak to będzie możliwe, najlepiej od jutra rana (wtorek, 17 marca 2020). W przypadku studentów, którzy nie mogą znaleźć schronienia we własnych domach, gwarantujemy im zakwaterowanie, aczkolwiek należy liczyć się z czasowym przeniesieniem do innego pokoju, a nawet do innej lokalizacji.

Rzeczy osobiste, które pozostaną na miejscu, zostaną komisyjnie zabezpieczone i przekazane do depozytu. W miarę możliwości, prosimy o zabezpieczenie mienia, używając kartonów oraz worków, które będą zainteresowanym dostarczane na bieżąco.

Bardzo prosimy o pilny kontakt z administracją DS w celu ustalenia i zaplanowania wszystkich szczegółów.

Studenci, którzy opuścili pokój akademicki w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych, zostawiając w nim swoje rzeczy osobiste, od jutra (wtorek, 17 marca 2020) nie będą ponosić dalszych opłat, podobnie jak studenci, którzy dokonali wykwaterowania ze względu na nakaz wykwaterowania. Rzeczy studentów zostaną komisyjnie zabezpieczone i przekazane do depozytu.

Informacja z dnia: 16.03.2020 r., g. 22.32”.