Na tę nową drogę rowerową czeka bardzo wielu katowiczan. Poprawi ona bezpieczeństwo cyklistów i może stać się ważnym elementem komunikacji w mieście.

Na tę nową drogę rowerową czeka bardzo wielu katowiczan. Poprawi ona bezpieczeństwo cyklistów i może stać się ważnym elementem komunikacji w mieście.

14 lutego 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Rozpoczęto prace nad połączeniem rowerowym Centrum Przesiadkowego w Ligocie z ul. Medyków. Półtorakilometrowa arteria dla rowerów spełni naprawdę istotną rolę.

Pamiętajmy, że wzdłuż ul. Medyków istnieją już szlaki rowerowe, pozwalające dostać się w pobliże parku na Zadolu oraz do lasów panewnickich. Budowana jest też droga rowerowa wzdłuż dalszego fragmentu ul. Panewnickiej – w kierunku Rudy Śląskiej.

Urzędnicy przyznają, że nowa droga rowerowa będzie miała duże znaczenie:

– To ważne połączenie rowerowe, którego oczekiwało wielu mieszkańców. Rower w Katowicach traktowany jest także jako środek transportu. Dlatego tak istotne są połączenia rowerowe z centrami przesiadkowy – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Wybrano wariant, który z jednej strony ogranicza przejazdy przez jezdnie, a z drugiej pozwala uchronić nowe zieleńce, wykonane na wniosek dużej grupy mieszkańców. Wariant ten zmienia jednak układ dotychczasowego zaplecza parkingowego wzdłuż ul. Panewnickiej. Dlatego już w ubiegłym roku utworzono na ul. Świdnickiej 8 nowych miejsc postojowych.

W sumie więc w tej okolicy zwiększy się ilość miejsc do parkowania samochodów. Część miejsc wzdłuż ulicy Panewnickiej zostanie zlikwidowana, natomiast powstanie 10 dodatkowych miejsc wzdłuż ul. Świdnickiej z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych i przedsiębiorców.

Dziś jest 19 miejsc do parkowania. W przyszłości będzie ich 26. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano jeszcze przed weekendem majowym.

Źródło: BP UM Katowice.