Droga w kierunku Katowic najeżona pułapkami. Tylko jeden wieczór i aż jedenaście samochodów tak mocno uszkodzonych, że nie mogło jechać dalej. Niektórym powyrywało koła.

Droga w kierunku Katowic najeżona pułapkami. Tylko jeden wieczór i aż jedenaście samochodów tak mocno uszkodzonych, że nie mogło jechać dalej. Niektórym powyrywało koła.

5 lutego 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Jak twierdzi TVN24, który na ten temat wyemitował materiał, pierwsze zgłoszenie miało miejsce o godz. 18.10. Ostatnie o 21.40.

Wszystkie te zgłoszenia miały miejsce wczoraj na odcinku krajowej jedynki pomiędzy Radomskiem a Częstochową. Są tam bardzo głębokie koleiny, a w tych koleinach pojawiły się dwie głębokie dziury.

Dziury powstały na wysokości Kruszyny, już na terenie województwa śląskiego. Wpadały w nie auta jadące w kierunku Katowic.

Obie dziury były głębokie i miały ostre brzegi. Cięły one opony. Jeśli opona nawet nie została przecięta – wyginała się lub pękała felga.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o jedenastu uszkodzonych samochodach. Były wśród nich zarówno osobówki, jak i auta ciężarowe.

Jeden z kierowców mówi, że na samej feldze musiał przejechać 20 km, ponieważ nie mógł się nigdzie zatrzymać – niemożliwy był zjazd na pobocze. Inny relacjonuje, że widział, jak na którejś z tych dziur w samochodzie jadącym przed nim wyrwane zostały dwa koła, które zostały za pojazdem przez chwilę poruszającym się tylko na dwóch kołach.

Dzień wcześniej te same dziury również uszkodziły samochody. Powiadomiono GDDKiA i następnie były naprawiane, choć najwyraźniej nieskutecznie.

Dzisiaj tych dziur prawdopodobnie już nie było. Ale droga nadal pozostaje w fatalnym stanie.