Co Katowice i Bytom wspólnego mają z tłustym czwartkiem? Na przykład jeden i osiem. I nie jest to liczba zjedzonych dzisiaj pączków w tych miastach a także Tychach, Bieruniu czy Lędzinach.

Co Katowice i Bytom wspólnego mają z tłustym czwartkiem? Na przykład jeden i osiem. I nie jest to liczba zjedzonych dzisiaj pączków w tych miastach a także Tychach, Bieruniu czy Lędzinach.

20 lutego 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

W naszym regionie brakuje cukierników. To informacja, którą przekazał dziś dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) w Katowicach, podczas rozmowy w Radiu Katowice.

Ludzie coraz rzadziej garną się do pracy w cukiernictwie. Cukiernik to dziś jeden z najbardziej deficytowych zawodów, a do WUP ciągle zgłaszają się właściciele piekarń czy zakładów cukierniczych, pytając o pracowników z tą specjalizacją.

Dyrektora WUP pytano też o bezrobocie. W naszym województwie wynosi ono 3,6 proc. Mniej bezrobotnych jest tylko w Wielkopolsce.

Najlepsza sytuacja jest w Katowicach (1 proc.). Bardzo dobrze jest również w Bielsku-Białej (1,7), powiecie bieruńsko-lędzińskim (podobnie) czy Tychach (2).

Najgorzej – w Bytomiu. Tu bezrobocie przekracza 8 proc. Dlaczego ponad 8 proc.?

Tu przyczyn może być kilka. Dyrektor WUP wskazał m.in. na małą ilość ofert pracy w samym mieście, na brak alternatywy jeśli chodzi o rozwój biznesu w Bytomiu.

Natomiast, jak podkreślił dyrektor WUP, od około trzech lat również w Bytomiu sytuacja ulegała pewnej poprawie. Choć podsumowanie tej sytuacji było nieco smutne: „Nawet jeśli nie ma pracy w samym Bytomiu to można wyjechać”.

Byłoby szkoda. Bytom to jedno z najpiękniejszych miast metropolii katowickiej.

Fot. Pixabay.