Sobotni mecz GieKSy przebiegł bardzo interesująco. Relacja i rozmowa z trenerem Górakiem.

19 stycznia 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

W sobotnie przedpołudnie, na boisku Kolejarza, w swoim drugim spotkaniu kontrolnym podczas zimowego okresu przygotowawczego, GKS Katowice zmierzył się z rezerwami zabrzańskiego Górnika.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od próby zepchnięcia graczy z Zabrza do defensywy, lecz brakowało konkretów, czyli bramek dla GieKSy. Co nie udało się katowiczanom, uczynił Górnik.

W 21 min., po błędzie defensywy i w sytuacji „sam na sam”, nie pomylił się napastnik z Zabrza, pokonał debiutującego w żółto-zielono-czarnych barwach Konefała i zrobiło się 0:1.

Do przerwy, mimo śmiałych ataków drużyny z Katowic i dążenia do szybkiej zmiany rezultatu, wynik nie zmienił się. W przerwie w obu dwóch zespołach doszło do wielu zmian – zarówno trener Górak, jak i trener Prasoł, wykorzystali ten mecz kontrolny, by przyjrzeć się każdemu z dostępnych do gry zawodników.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando drużyny GieKSy, którzy tym razem strzelili 3 bramki. W 65 min. Kamil Bętkowski uderzył w samo okienko z rzutu wolnego i mieliśmy remis.

Końcówka spotkania należała do – przebojem wdzierającego się do drużyny – młodego Patryka Szwedzika, który dwoma trafieniami w 85 i 90 min. ustalił wynik spotkania na 3:1 dla GieKSy.

GKS Katowice – Górnik II Zabrze 3:1 (0:1)

GKS Katowice: Konefał – Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Rogala, Woźniak, Stefanowicz, Gałecki, Wroński, Błąd, Rogalski. Ponadto: Mrozek, Michalski, Habusta, Broda, Kompanicki, Bętkowski, Tabiś, Grychtolik, Kiebzak, Urynowicz, Kurbiel, Szwedzik.

Po spotkaniu, na temat przygotowań do rozgrywek wiosennych, porozmawialiśmy z trenerem GieKSy – Rafałem Górakiem.

Katowice Dziś: Trenerze, 2. mecz w okresie przygotowawczym zakończony, czy wszystko idzie zgodnie z planem, czy jest jeszcze dużo pracy przed wami?

Rafał Górak: Cały tydzień ciężkiej pracy za nami. Tu wszystko idzie w dobrym kierunku a mecze kontrolne zawsze mają jakiś cel i są nagrodą za wykonaną pracę w tygodniu. W tym tygodniu zrealizowaliśmy wszystkie założone cele, wszyscy są zdrowi i gotowi do zajęć. To jest najbardziej istotne.

KD: Cieszy szczególnie bramka Kamila Bętkowskiego, który po czasie znów wraca na „stare śmieci”. Czy jest szansa, że Kamil zostanie przy Bukowej na dłuższy okres?

RG: Oczywiście, ma szansę. Rozmowy między klubami trwają i mam nadzieję dziś, jutro strony dojdą do porozumienia. Chcemy być może dać Kamilowi szansę powrotu do wielkiej piłki, zobaczymy.

KD: Kadra zespołu zaczyna się już krystalizować? Czy możemy się spodziewać jeszcze jakiś hitowych transferów last minute?

RG: Hitem ma być nasza drużyna gotowa na pierwszy mecz! Hitowych wzmocnień w tym okienku nie będzie, spokojnie. Być może wzmocnimy się jeszcze jednym nazwiskiem, lecz nie chcę za dużo mówić. Transfery lubią ciszę!